Lajme

Kërkohet që Kadri Veseli të dëshmojë për rastin e Astrit Deharit

Kërkohet që Kadri Veseli të dëshmojë për rastin e Astrit Deharit
16:36 | 19 Qershor 2020

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi ka kërkuar nga Prokuroria Speciale që të ftojnë për intervistim kreun e PDK’së, që të dëshmojë lidhur me rastin e vdekjes së Astrit Deharit.

Gashi në një shkrim në Facebook ka thënë se Veseli dy herë publikisht ka deklaruar se Astrit Dehari është vrarë në Burgun e Prizrenit.

“Çka po i mungon Prokurorit te Prokurorisë Speciale Z. Afrim Shefkiu që nuk e fton për të dëshmuar lidhur me te gjitha ato informata qe i din Z. Veseli dhe e cili haptas deklarohet se din shumë për vrasjen e Astrit Deharit”, ka shkruar ai

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera