×
 • Lajme
 • Lajme

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner

  FrontOnline
  22 Qershor 2023

  Në një tubim celebrimi të mbajtur dje për të shënuar publikimin e librit të Sarna Roser morën pjesë figura të njohura politike dhe biznesi.

  Në mesin e të ftuarve të nderuar ishte Vlera Devolli, përfaqësuese  nga Devolli Group, prezenca e vetme e biznesit nga Kosova dhe Shqipëria.

  Ngjarja ofroi një mundësi unike për Devolli Group për t’u angazhuar me individë me ndikim, duke përfshirë Presidentin e Shoqatës së Bizneseve Gjermane dhe pasardhësin e Karl Rosser & Sohn Gmbh, Sarna Roser, si dhe Friedrich Merz, Kreun e Partisë CDU.

  Përveç Sarna Roser dhe Friedrich Merz, në tubimin e festimit ishin të pranishëm edhe disa figura të tjera të njohura politike. Një prej tyre ishte Julia Klöckner, një ish-ministre e Bujqësisë dhe Bujqësisë dhe një deputete aktuale e parlamentit gjerman.

  Pjesëmarrja e Vlera Devollit dhe Devolli Group në këtë promovim shënon një moment historik të rëndësishëm për komunitetin e biznesit të Kosovës.

  Duke u angazhuar në diskutime me liderë politikë dhe biznesi me ndikim, si Sarna Roser dhe Friedrich Merz, Devolli Group luajti një rol aktiv në promovimin e bashkëpunimit ekonomik dhe nënvizimin e avantazheve të eksportit në Gjermani.

  Gjatë takimit, Vlera Devolli nga  Devolli Group pati mundësinë të diskutojn mbi përfitimet e eksportit në Gjermani dhe të eksploroj rrugët për investime të përbashkëta biznesi.

  Ndërveprime të tilla ndërmjet subjekteve afariste gjermane dhe kosovare janë thelbësore për nxitjen e marrëdhënieve më të forta dypalëshe dhe krijimin e mundësive të dobishme reciproke.

  Duke marrë pjesë në këto diskutime, Devolli Group demonstroi përkushtimin e tij për të zgjeruar praninë e tij në tregjet ndërkombëtare dhe për të krijuar partneritete të qëndrueshme.

  Prezenca e spikatur e Devolli Group në festën e librit të Sarna Roser shfaqi shpirtin sipërmarrës të Kosovës.

  Si përfaqësuesi i vetëm nga rajoni, ata ndezën diskutimet mbi avantazhet e eksportit dhe sipërmarrjet e përbashkëta. Angazhimi i tyre me figura me ndikim theksoi potencialin e biznesit të Kosovës, duke hapur rrugën për bashkëpunime të ardhshme dhe rritje ekonomike./Hashtag.al

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vëllai i i Liridona Ademaj ka folur për detajet e vrasjes së motrës së tij nga bashkëshorti Naim Murseli. Fillimisht u mendua...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës përmes një postimi në Facebook ka thënë se menaxhmenti i Trepçës i ka rreth 80...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Familjarët e Liridona Ademaj, kanë hapur të pame në fshatin Rracaj ku pritet të rivarroset, 30-vjeçarja e vrarë javën e kaluar në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka thënë se draft-statuti i hartuar prej Perëndimit për formimin e Asociacionit të komunave...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.