×
Etiketë: dalin
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Dy senatorë italianë në Lëvizja “Five Stars” kanë rezultuar pozitivë në testet për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i partisë, i cili ka treguar se 93 senatorët e tjerë të Senatit, Dhomës së Lartë...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Azerbajxhani njoftoi se më shumë se 550 ushtarë të ushtrisë armene u vranë dhe u plagosën në përleshjet e djeshme. Sipas deklaratës së bërë nga Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit, gjatë përleshjeve u shkatërruar 22...
Kronika29 Shtator 2020
Mediat lokale në Prizren kanë publikuar pamje të disa hajdutëve derisa është kërkuar edhe ndihmë për identifikimin e tyre, raporton Gazeta Express. Sipas njoftimit, disa hajna kanë vjedhur sende me vlerë në lagjen Arbana. Video,...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, të dielën i bëri thirrje popullit armen që ta marrë të ardhmen e vet në dorë duke dalë kundër, siç tha ai, udhëheqësisë që po i çon në katastrofë, pas...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se në shkollën “Faik Konica” në Prishtinë katër arsimtarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, ndërsa mësimi në këtë shkollë do të kalojë në skenarin “C”, pra mësimin online...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Vrasja e 47-vjeçarit nga Kosova, me inicialet M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri.Por, dje autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e...
Lajme25 Shtator 2020
Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky aksion policor ka rezultuar me arrestimin e kryetarit të kësaj organizate, Hysni Gucatit....
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Aeroplani i rrëzuar mbi vendin e quajtur Loznica, në Serbi, është i Ushtrisë serbe. Sapo janë publikuar edhe fotografitë e para nga ky aksident tragjik ajror. Deri tani është e sigurt se piloti ka vdekur,...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Sipas një studimi të publikuar nga Qendra për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve e Shteteve të Bashkuara, koronavirusi përhapet lehtë në mesin e udhëtarëve gjatë fluturimeve të gjata me aeroplan. Në raport përmendet rasti i...
Lajme18 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka marrë një aksion në fshatin Karaçevë të Kamenicës për shkak se në atë pjesë të territorit të Kosovës po zhvillohej veprimtari ilegale. Në Karaçevë, deri më sot ekzistonin kazino të cilat...
Front TV15 Shtator 2020
Punëtorët Shëndetësorë në Kosovë ende nuk i kanë marrë shtesat prej 300 eurove për angazhimin shtesë që kanë bërë gjatë kohës së pandemisë Covid-19, mjete këto që u janë premtuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend...
Lajme15 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, ka ndarë disa vizatime të ish-deputetit dhe aktorit të njohur kosovar, Adem Mikullovcit, i cili ka vdekur mëngjesin e sotëm. Zyba ka publikuar në llogarinë e tij...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Hong Kongu do t’i rihapë kafenetë, pishinat dhe parqet nga e premtja, teksa ka paralajmëruar zbutjen e kufizimeve, pas testimit të gati dy milionë personave në një program të organizuar qeveria kinez, në të cilin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.