Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dy senatorë italianë dalin pozitivë me koronavirus

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Dy senatorë italianë në Lëvizja “Five Stars” kanë rezultuar pozitivë në testet për koronavirus.

  Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i partisë, i cili ka treguar se 93 senatorët e tjerë të Senatit, Dhomës së Lartë dhe Parlamentit të Italisë do t’i nënshtrohen testimit, shkruan CNN.

  Është konfirmuar se të dy senatorët e infektuar kanë pasur kontakte me kolegët e tyre në ditët e fundit, por që nuk i kanë ndjekur fizikisht seancat e Senatit.

  Italia është një nga shtetet më të goditua në Evropë nga pandemia. Ky vend ka 313 mijë e 11 persona të infektuar me 35 mijë e 875 vdekje.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Mbështetja e vazhdueshme masive e Ukrainës nga SHBA-ja dhe vendet e tjera perëndimore që synon të forcojë vendin është një prelud për...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Një sulm i paimagjinueshëm ndaj presidentit Vladimir Putin ka ndodhur në televizionin shtetëror rus, ku një politikan kërkoi largimin e tij nga...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Kremlini po përdor “informacionin si mjet lufte” për të përçarë aleatët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkan dhe mediat në...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se do të bllokojë rrugën kryesore në Graçanicë për automjetet, për shkak të një proteste që është...
  Lajme02 Qershor 2023
  Shefi i deputetëve të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se kryeministri i vendit, foli sot me emrat e kriminelëve në veri, por...
  Vip02 Qershor 2023
  Mejreme Hajdaraj është një emër i ri në modeling, por me suksese të shumta në këtë fushë. Ajo ka fituar tashmë kurorat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, është përfshirë në diskutimin në Kuvend për zhvillimet e fundit të komunat veriore dhe raportet diplomatike të...
  Lajme02 Qershor 2023
  Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur debat parlamentar, lidhur me zhvillimet e fundit në veri të vendit, atje ku është...
  Vip02 Qershor 2023
  27 vjet pas vdekjes, legjenda e hip-hop-it, Tupac mori yllin e tij në Hollywood Walk of Fame. Zbulimi do të bëhet më...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.