×
Etiketë: koronavirus
Lajme01 Tetor 2020
Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar të mërkurën në Komunën e Podujevës.Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, 2 dy raste janë nga qyteti dhe nga një rast në fshatrat; Dumosh, Lladoc, Llapashticë e...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Zogjtë e San Franciskos filluan të këndonin ndryshe në qetësinë e mbylljes së koronavirusit, thotë një studim në revistën Science. Më parë, territoret e shumimit të harabelave me kurorë të bardhë urbane ishin pothuajse tre...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Dy senatorë italianë në Lëvizja “Five Stars” kanë rezultuar pozitivë në testet për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i partisë, i cili ka treguar se 93 senatorët e tjerë të Senatit, Dhomës së Lartë...
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka bërë të ditur se sot nga 560 të testuar vetëm 46 raste kanë rezultuar pozitive me Koronavirus. Postimi i plotë: Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një test që mund ta diagnostikojë saktë koronavirusin brenda pak minutash, do ta zgjerojë në mënyrë dramatike testimin në vendet me të ardhura të ulëta dhe të mesme, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë. Sipas saj,...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,494 raste të reja me koronavirus në 24-orëshin e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit të hënën. Ndërkaq, vendi ka pasur edhe 16 vdekje të reja, për të...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur të hënën se tre pacientë me COVID-19 kanë vdekur, ndërkohë që janë shënuar edhe 106 raste të reja pozitive. Sipas MSH-së, në 24 orët e fundit...
Lajme28 Shtator 2020
Në Kosovë janë 1,699 raste aktive me Cocid-19, ndërsa 616 raste të vdekjes, dhe 13,064 të shëruar.Numri i përgjithshëm deri me tani i të infektuarve me koronavirus janë gjithsej 15,379 raste nga 65.979 persona të...
Lajme27 Shtator 2020
Është raportuar për raste të reja me COVID-19 në dy shkolla të Prishtinës. Bëhet fjalë për shkollën “Hasan Prishtina” dhe “Nexhmi Mustafa”. Drejtoresha e arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa Shala, i ka thënë KOHËS,...
Lajme27 Shtator 2020
IKShPK sapo ka publikuar rastet me koronavirus në vendin tonë. Brenda 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 525 mostra, ku prej tyre raste pozitive janë 47, ndërsa janë shëruar 113 persona.Postimi i plotë: 113...
Lajme21 Shtator 2020
Kosova aktualisht ka 15 mijë e 142 raste me koronavirus që nga 13 marsi kur u shënuan rastet e para. Derisa numri i rasteve aktive me koronavirus është 1 mijë e 853, pesë komuna të...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri u shënuan 153 raste të reja me koronavirus dhe 5 viktima. Rastet me COVID-19 vijnë nga këto vende: 57 raste në Tiranë, 15 në Lezhë, nga 11 raste...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Shumë shtete europiane po përgatiten të implementojnë masa të reja kufizuese për të ndalur përhapjen e koronavirusit, ndërsa Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se situata është shumë serioze. Britania e Madhe po konsideron implementimin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.