×
Etiketë: pozitivë
Lajme01 Tetor 2020
Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar të mërkurën në Komunën e Podujevës.Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, 2 dy raste janë nga qyteti dhe nga një rast në fshatrat; Dumosh, Lladoc, Llapashticë e...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Dy senatorë italianë në Lëvizja “Five Stars” kanë rezultuar pozitivë në testet për koronavirus. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i partisë, i cili ka treguar se 93 senatorët e tjerë të Senatit, Dhomës së Lartë...
Lajme29 Shtator 2020
Numri total i rasteve pozitive është 15.520 raste nga 66.624 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit IKSHPK njoftoi se janë shëruar 142 pacientë derisa numri...
Sport28 Shtator 2020
Genoa njofton se 14 anëtarë të skuadrës së tyre, që besohet të përfshijnë tetë lojtarë, u testuan pozitivë për COVID-19 pas ndeshjes me Napolin. Deri më tani, vetëm portieri Mattia Perin dhe mesfushori Lasse Schone...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj përmes një postimi në Facebookka treguar se nga 645 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, 48 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa ka bërë të ditur po...
Lajme27 Shtator 2020
IKShPK sapo ka publikuar rastet me koronavirus në vendin tonë. Brenda 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 525 mostra, ku prej tyre raste pozitive janë 47, ndërsa janë shëruar 113 persona.Postimi i plotë: 113...
Ekonomi26 Shtator 2020
Drejtori Ekzekutiv i Dhomës Amerikane Ekonomike, Arjan Zeka komentoi rëndësinë e marrëveshjes së nënshkruar më 4 shtator mes Kosovës dhe Serbisë në SHBA. Ai tha se në fillim të këtij viti, Dhoma Amerikane në Kosovë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qindra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim i shkaktuar nga një kompani farmaceutike vitin e kaluar. Sipas CNN, Komisioni Shëndetësor i Lanzhou, në provincën...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Hong Kongu do t’i rihapë kafenetë, pishinat dhe parqet nga e premtja, teksa ka paralajmëruar zbutjen e kufizimeve, pas testimit të gati dy milionë personave në një program të organizuar qeveria kinez, në të cilin...
Lajme14 Shtator 2020
Gjysmë ore. Kaq zgjati rinisja e vitit shkollor zgjati në klasën e një shkolle fillore në Fosdinovo, në provincën e Massa të Italisë. Një vajzë e vogël mori përgjigjen e testit për Covid-19 ku kishte...
Vip13 Shtator 2020
50 Cent ka anuluar xhirimet e serialit “For Life”. Seriali i 50 Cent “For Life”, ku ai është producent ekzekutiv, po ndërpren xhirimet pas rasteve të testimit me COVID-19, shkruan TMZ. Përfaqësuesit për Sony Pictures,...
Lajme10 Shtator 2020
Çerdhja publike “Gëzimi Ynë” në Fushë-Kosovë është mbyllur përkohësisht, pasi disa punonjës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Lajmi është bërë i ditur nga Komuna e Fushë-Kosovës, që ka thënë se zëvendësimi i...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri në takimin e mbajtur sot me Komitetin e emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, kanë bërë vlerësimin e gjendjes në luftimin e COVID-19 dhe në bazë të statistikave,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.