×
Etiketë: pozitivë
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Së paku 36 anëtarë të ekuipazhit të një anijeje turistike në Norvegji kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa autoritete tani po përpiqen të gjurmojnë numrin e madh të udhëtarëve të cilët janë shpërndarë para se...
Lajme30 Korrik 2020
Koronavirusi ka prekur edhe stafin shëndetësor të Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku vetëm sot 3 punëtorë shëndetësorë të këtij reparti janë konfirmuar pozitivë me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar gjinekologia Flora Belegu...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Tregjet europiane të aksioneve e përfunduan seancën e sotme në rend të shpërndarë dhe të tërhequra, duke u përballur me rritjen e rasteve të infektimit me COVID-19, si edhe në pritje të përfundimeve nga FED...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Një mace shtëpiake ka dalë pozitivë në testin për coronavirus, kanë bërë të ditur autoritetet, duke thënë se bëhet fjalë për rastin e parë kur një kafshë në Mbretërinë e Bashkuar që ka virusin. Sipas...
Lajme24 Korrik 2020
Shtabi Komunal për Menaxhimin e Situatës me Covid-19 ka marrë vendim për mbylljen e përkohshme të Qendrës së Mjekësisë Familjare në Kijevë, pasi disa punëtorë shëndetësorë të kësaj qendre kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Rezultatet...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Tre pacientë me COVID-19 kanë vdekur, ndërkohë janë shënuar edhe 68 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përcjell Tch të mërkurën. Rastet pozitive kanë...
Lajme21 Korrik 2020
Kosova e Maqedonia kanë shënuar pak a shumë numër të njëjtë të rasteve pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit. Në Kosovë janë shtuar 168 raste, kurse në Maqedoni 163. Por dallimi i madh...
Lajme19 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se rezultatet pozitive ditëve të fundit, rreth zvogëlimit të rasteve me CIVID-19, janë si pasojë e kujdesit që e kanë treguar qytetarët, duke bartuar maska mbrojtëse, ruajtur distancën...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 142.080, prej të cilëve 930 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin...
Lajme18 Korrik 2020
Kosova dhe çështja e dialogut me Serbinë mund të bëhet temë e fushatës elektorale në SHBA. Përfshirja e kandidatit të Partisë Demokratike për president të SHBA-së, Joe Biden në rifillimin e dialogut dhe kërkesa e...
Lajme17 Korrik 2020
Dje janë konfirmuar 132 raste të reja me koronavirus, duke bërë kështu që numri i rasteve të regjistruara nga 13 marsi të arrijë në 5 mijë e 369. Prej tyre, raste aktive janë 2 mijë...
Front TV15 Korrik 2020
Qyteti i Prishtinës sërish ka dal qyteti me më së shumti raste pozitive me Coronavirus, raporton Front Online. IKSHPK-ja ka bërë të ditur që dje në Prishtinë janë shënuar edhe 63 raste të reja. Rastet...
Lajme15 Korrik 2020
Gjendja epidemike në Komunën e Lipjanit sa i përket coronavirusit nuk është e mirë. Këtë e ka thënë kryetari i kësaj komune Imri Ahmeti i cili thotë se javët e fundit ka një rritje të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.