Bota/Rajoni

SHBA, numri i rasteve me pozitive me COVID-19 arrin në 3.771.101

SHBA, numri i rasteve me pozitive me COVID-19 arrin në 3.771.101
22:53 | 18 Korrik 2020

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 142.080, prej të cilëve 930 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur për 72.743 raste, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 3.771.101.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 1,7 milionë të infektuar, ndërsa numri i personave të testuar ka arritur në mbi 46,6 milionë.

Shteti i New York-ut mbetet më i godituri në SHBA, me gjithsej 432.412 raste të konfirmuara dhe 32.535 viktima.

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera