×
Etiketë: shba
Lajme25 Prill 2022
Vizita e Ndihmës Sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Gabriel Escobar, nuk mund të konsiderohet si presion por...
Bota/Rajoni25 Prill 2022
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, gjatë vizitës së tij në Kiev të Ukrainës, ka thënë se atje dukej se gjërat kanë filluar të normalizoheshin. Austin thotë se natyra e luftës në Ukrainë ka evoluar...
Front TV01 Tetor 2020
Gati një muaj pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpnë e Bardhë, Lëvizja Vetëvendosje ka gjetur edhe një pikë në dokument për ta kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti. Për këtë, LVV ka mbajtur konferencë për...
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infeksioneve dhe vdekjeve të reja nga COVID-19. SHBA ka të paktën 7,210,067 raste të koronavirusit dhe të paktën 206,494 njerëz kanë vdekur, sipas të dhënave nga Universiteti...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sot u zhvillua debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sipas sondazheve të zhvilluara nga CBS News, fitues i debatit u shpall Joe Biden. Në debatin kaotik 90 minutësh, Biden siguroi...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, ndërsa disa qeveri në Evropë po vendosin kufizime më të rrepta në përpjekje për të vendosur nën kontroll rritjen e infeksioneve. Shtetet e...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një punëtor ndërtimi në shtetin amerikan të Massachusetts vdiq për shkak të një zakoni të pashembullt – ai hante çdo ditë bonbone me bazë alkooli. BBC shkruan se një burrë 54-vjeçar (i njohur për redaksinë) hante...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se nuk kanë frikë se mund të rrëzohet Qeveria Hoti, dhe se partnerët e koalicionit qeverisës nuk kanë dallime. Selmanaj ka th;n; se asnjë qeveri nuk mund të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
‘Një jashtëtokësor u vra afër një baze ushtarake amerikane në vitin 1978’, sipas ish-majorit të forcave ajrore amerikane George Filler. Raporti i një oficeri ushtarak në pension mbi incidentin e pretenduar përshkruhet në detaje në...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
SHBA vazhdon të regjistrojë numër të madh rastesh ditore me COVID-19. 37,330 infeksione të reja me koronavirus dhe 1,098 vdekje të reja të lidhura me virusin u regjistruan në Shtetet e Bashkuara të Mërkurën, sipas...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Numri i të vdekurve nga COVID-19 në SHBA ka kaluar shifrën prej 200,000, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. Më shumë se 6,8 milionë njerëz janë të infektuar me COVID-19 në SHBA, më shumë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Realizimi i njërës prej pikave më të rëndësishme të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar në Uashington, fillon sot në Serbi, me mbërritjen e delegacionit të Korporatës Financiare të...
Lajme21 Shtator 2020
Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka komentuar Marrëveshjen e Uashingtonit dhe vizitën e Grenellit në Kosovë. Ai ka thënë se pavarësisht disa gjërave pozitive marrëveshja për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.