×
 • Lajme
 • Lajme

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani

  FrontOnline
  05 Tetor 2022

  Pas 25 vjetësh, Besar e Besnik Bilalli u kthyen në Kosovë nga Gjermania, e pikërisht këtë numër  e zgjodhën si emër të kompanisë “solution25”.

  Ata punësuan 60 të rinj e të reja të cilët merren me programim e marketing digjital, e tash e 5 vjet kanë arritur partneritet me brende ndërkombëtare, me qarkullim milionësh.

  Duke pasur adresë zyrtare Prishtinën, këta korrën sukses të madh edhe me përfaqësimin e një nga kompanive më të suksesshme të Kosovës, atë të Comodita Home.

  Tash e një vit, këta u bënë rezidentë në Kosovë, ku sipas tyre ekziston potencial i madh i punës. Edhe nga stafi ka që u kthyen nga kurbeti meqë kushtet e ofruara janë shumë të favorshme.

  Djemtë duan të jenë shembull i rinisë kosovare që mos ta lëshojnë atdheun, pasi suksesi mund të arrihet edhe nga Kosova, pa migruar jashtë.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ardita Sinani, këshilltare e kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit, e cila është pjesë e skenës politike në Luginën e Preshevës ka festuar...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ministri i Financave, Punëve dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se Qeveria e Kosovës ka pasur menaxhim të mirë me financat publike...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e ka bërë publike logon zyrtare të 26 vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës....
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian e ka miratuar një direktivë që i mbron gazetarët. Rreth saj, ka folur juristja e mediave Flutura Kusari. Ajo i...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka mbajtur ceremoninë e ndërrimit të komandës rajonale në lindje, përkatësisht në kampin Bondsteel, të udhëhequr...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lautaro Martinez ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje në Serie A këtë sezon dhe ka një shpresë reale për të arritur...
  Vip27 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur e muzikës shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë në qendër të mediave rozë disa herë për jetën e saj romantike....
  Vip27 Shkurt 2024
  Moderatorja e njohur shqiptare, Grida Duma, si rrallëherë është shfaqur në një intervistë në emisionin e ri “SOL” në Klan Kosova. Ajo...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim përfaqësues nga Zyra e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.