×
 • Lajme
 • Lajme

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me pakicë – KONZUM

  FrontOnline
  03 Nëntor 2023

  Brendi Kosovar PRINCE CAFFE si prodhuesi më i madh në rajon me llojet të ndryshme të produkteve të kafesë, tashmë i njohur në Evropë dhe më gjerë, vjen me një tjetër bashkëpunim të sukseshëm me kompaninë më të madhe në Kroaci dhe e njohur Konzum pjesë e grupacionit FORTENOVA GROUP.

  FORTENOVA GROUP operon drejtpërdrejt në pesë tregje kyçe të Evropës Juglindore me mbi 4000 produkte.

  Bashkëpunimi vjen si rrjedhojë e dëshmisë nga ana e PRINCE CAFFE-së për cilësinë dhe kualitetin e produkteve të kafesë dhe gjithashtu llojeve të ndryshme të kafesë që kjo kompani prodhon tash e sa vite.

  Ky Bashkëpunim ka për qëllim që të produktet e kafes, Private Label, të PRINCE CAFFE të jenë pjesë e rrjeteve të marketeve më të mëdha ne rajon si: Konzum, Idea, Mercator etj, në shtetet si: Kroaci, Slloveni, Mal të Zi, Bosnje dhe Hercegovinë etj.

  Me kapacitet të prodhimit me mbi 40,000 Ton në vit Prince Caffe vazhdon të zgjeroj aktivitetet eksportuese në tregun global.

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Hulumtuesi në Institutin e Kosovës për Drejtësi, Flamur Kabashi tha se aktgjykimi i sotëm për lirimin e kryeparlamentarit Glauk Konjufca nga akuza...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Dioqeza e Rashkës-Prizrenit tha se dje një person ka vendosur një flamur me logon e UÇK-së në autobusin që transportonte pelegrinët nga...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një këmbësor është goditur për vdekje të hënën në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë. Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka bërë të ditur...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Në seancën e së hënës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “Veteranët”, Daut Haradinaj, ish-deputeti i Kuvendit të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  20 të rinj tjerë të komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian përfunduan trajnimin mbi Edukimin Medial në kuadër të projektit “Luftimi i dezinformimit...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit se përfaqësues të BQK-së do të marrin pjesë në takimin e nesërm në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një burrë në Prizren ka raportuar se vetura e tij është vjedhur nga persona të panjohur. Por automjeti është gjetur i parkuar...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.