Bota/Rajoni

Tre të vdekur e 68 raste pozitive me COVID-19 në Shqipëri

Tre të vdekur e 68 raste pozitive me COVID-19 në Shqipëri
17:09 | 22 Korrik 2020

Tre pacientë me COVID-19 kanë vdekur, ndërkohë janë shënuar edhe 68 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përcjell Tch të mërkurën.

Rastet pozitive kanë dalë nga 496 mostra të dyshuara.

Me këtë, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Shqipëri është rritur në 4.358, derisa kanë vdekur 120.

Raste aktive janë 1.775.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera