Gjuha:
×
Etiketë: dalin
Lajme21 Gusht 2020
Familjarët e 1432 fëmijëve të vrarë të Kosovës kanë dalë me një reagim në të cilin kanë folur rreth obeliskut që do të bëhet për këta fëmijë. Familjarët në këtë reagim kanë deklaruar se projekti...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Sot vendosen emrat e qeverisë së Maqedonisë së Veriut, të cilët priten të miratohen nga organet partiake të LSDM-së dhe Maqedonisë së Veriut. Siç bëhet e ditur nga burime zyrtare të BDI-së, Artan Grubi, numri...
Lajme15 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve ka iniciuar rast ndaj shtatë personave për mosrespektim të dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë. Në dy raste, në Rahovec dhe Mojstir të Istogut inicimi i...
Lajme15 Gusht 2020
Mbrëmë pas orës 21:00 në qytetin e Ferizajt, saktësisht tek qendra tregtare “Village”, ka ndodhur një përleshje mes disa qytetarëve të pandërgjegjshëm dhe dy pjesëtarëve të policisë së Kosovës. Sipas burimeve të redaksisë dy persona,...
Lajme12 Gusht 2020
Punëtorët e Telekomit të Kosovës kanë marrë pagat për muajin korrik. Pas bllokimit dhe tërheqjes së mjeteve nga Z Mobile dhe zhbllokimit të xhirollogarive me ndërhyrjen e Qeverisë së Kosovës, situata financiare në këtë ndërmarrje...
Lajme12 Gusht 2020
Kosovarët po vazhdojnë mos t’u binden masave të vetizolimit, ani pse ata po rezultojnë pozitiv me koronavirus. Kështu në 24 orët e fundit, Policia ka raportuar për dy raste ku personat e infektuar me këtë...
Lajme08 Gusht 2020
Zëvendësministri i Ministrisë së Financave, Agim Krasniqi ka thënë se me buxhetin e ri prioritet është dhënë sektorit të shëndetësisë dhe ekonomisë. Ai foli edhe për pagesat e Pakos Emergjente Fiskale. “Të gjitha këto besoj...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur krahinën lindore turke, Malatya, ditën e sotme. Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi rrethin Pütürge në 12.37 sipas kohës lokale. Në pamjet...
Lajme30 Korrik 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka postuar një fotografi ku shihen katër deputetë nga tri grupe të ndryshme parlamentare në Kuvend, të cilët tashmë janë shëruar...
Ekonomi29 Korrik 2020
Sot është bërë ekzekutimi i pagave në sektorin publik. Një sinjalizues ka thënë se të gjithë ata që paguhen nga buxheti i shtetit, sot i kanë marrë pagat e muajit korrik. Numri i punonjësve që...
Auto29 Korrik 2020
Studiuesit kanë hapur një debat duke pretenduar se transmetimi 5G rrit rrezikun e koronavirusit. Në fillim të këtij muaji, një ekip ndërkombëtar publikoi një raport në “PubMed” , duke thënë se rrjeti mobile 5G nxit...
Ekonomi29 Korrik 2020
Kryetari i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është i bindur se brenda kësaj jave do të votohet rishikimi i buxhetit, që do t’i hapë rrugë ekzekutimit të pagesave nga Pakoja Emergjente.Ai ka inkurajuar...
Lajme26 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë një djalë i ri nga Ferizaj, ai ishte i prekur me Covid-19.Drejtori i Spitalit të Ferizajt, Jeton Zeqiri, ka thënë për Klan Kosovën se të ndjerin e kanë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.