Lajme

Dalin pamje të aksionit të EULEX’it nga brenda zyrave të OVL-UÇK

Dalin pamje të aksionit të EULEX’it nga brenda zyrave të OVL-UÇK
14:11 | 25 Shtator 2020

Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ky aksion policor ka rezultuar me arrestimin e kryetarit të kësaj organizate, Hysni Gucatit.

Ramadan Gashi i cili është punonjës në OVL-UCK, e ka plasuar një video LIVE në llogarinë e tij në Facebook, nga ku mund të vërehen forcat e EULEX-it brenda zyrave të OVL-së.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera