×
Etiketë: pamje
Lajme30 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur dje në fshatin Romajë të Prizrenit ku një veturë ka goditur tre këmbësorë për t’iu shmangur ndeshjes me një veturë tjetër. Mediumi lokal i Prizrenit “RTV Besa” ka publikuar videon nga...
Lajme25 Shtator 2020
Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky aksion policor ka rezultuar me arrestimin e kryetarit të kësaj organizate, Hysni Gucatit....
Lajme24 Shtator 2020
Një vetaksident i rëndë ka ndodhur në Lipjan të mërkurën gjatë orëve të mbrëmjes. Nga ky aksident ka persona të lënduar, të cilët janë dërguar menjëherë në spital për trajtim. Sikur edhe shihet në fotot...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një operacion të madh në Karaçevë të Kamenicës. Përveç arrestimeve që janë bërë, atje ka filluar edhe rrënimi i kazinove. Për këtë aksion të Policisë, ka...
Lajme19 Shtator 2020
Pas aksionit të Njësisë Speciale të Kosovës, janë rrënuar objektet e paligjshme, në Karaçevë. Për këtë aksion, komuna e Kamenicës dha leje për rrënimin e 11 kazionve ilegale në Karaçevë. Policia e Kosovës, Prokuroria Themelore...
Lajme18 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës sot ka ndërmarrë një operacioni kundër krimit të organizuar, prostitucionit dhe veprimtarive të kazinove. Policia është e paqasshme për këtë rast, por u raportuan se ka edhe të arrestuar....
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një ngjarje aspak e këndshme është regjistruar në Sukth të Durrësit, ku një person kishte lidhur qenin pas makine dhe e tërhiqte zvarrë. Në lidhje me këtë skenë të rëndë ka reaguar edhe ish-ministri i...
Kronika10 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur të martën në Malishevë, përkatësisht në fshatin Carallukë. Në bazë të një video që ka siguruar Gazeta Infokus, për shkak të shpejtësisë një veture ka humbur drejtimin dhe është përplasur me...
Lajme04 Shtator 2020
Klan Kosova ka siguruar pamje të momentit kur Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti bisedon përmes Skype me homologun e tij nga Izraeli, Benjamin Netanyahu, i cili ia konfirmon njohjen nga shteti i tij. I gjithë...
Lajme22 Gusht 2020
Ndonëse është thënë e treguar për jetën e komandantit legjendar Adem Jashari, i cili me tërë familjen e tij u flijua për lirinë e vendit, një fotografi e tillë nuk është parë deri më tani....
Lajme22 Gusht 2020
Presidentit i Kosovës, Hashim Thaçi, mëngjesin e së shtunës ka zgjedhur që të publikojë fotografi të Kompleksit Memorial “Zahir Pajaziti”. Ai në profilin e tij në ‘facebook’ në fotografitë e shpërndara ka vënë dhe një...
Lajme15 Gusht 2020
Një përleshje fizike ka ndodhur mbrëmë në qytetin e Ferizajt, konkretisht tek qendra tregtare “Village”. Përleshja nisi pasi zyrtarët policor kërkuan nga dy qytetarë vendosjen e maskave dhe dokumentet e identifikimit. Përpos që nuk përfillën...
Lajme15 Gusht 2020
Mbrëmë pas orës 21:00 në qytetin e Ferizajt, saktësisht tek qendra tregtare “Village”, ka ndodhur një përleshje mes disa qytetarëve të pandërgjegjshëm dhe dy pjesëtarëve të policisë së Kosovës. Sipas burimeve të redaksisë dy persona,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.