×
Etiketë: pamje
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Përmbytjet dhe rrëshqitjet e shkaktuara nga shirat e rëndë kanë bërë që të shpërngulen miliona njerëz në Indi, Nepal dhe Bangladesh. Veç kësaj, siç shkruajnë mediat e huaja, gati 200 njerëz raportohet të kenë vdekur...
Lajme16 Korrik 2020
Ka nisur takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksandar Vucic, ku pritet të rinisin bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve. Para takimit të dy liderët kanë zhvilluar takime të ndara me Përfaqësuesin...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Dhuna shpërtheu në Athinë të enjten vonë gjatë një demonstrate masive kundër një ligji të ri për të frenuar protestat publike, duke lënë gjashtë oficerë policie të plagosur. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një...
Lajme07 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në profilin e tij zyrtar ka publikuar pamjet nga pritja shtetërore që i është bërë atij nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. “Pritja nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin...
Lajme05 Korrik 2020
Forca të shtuara të policisë ndodhen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës mëngjesin e sotëm Arsyeja e pranisë së policisë në QKUK ende nuk dihet. Ndërkohë, edhe katër persona kanë vdekur në Qendrën Klinikë Universitare...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Një shpërthim në një fabrikë të fishekzjarrëve në Turqinë veriperëndimore plagosi të paktën 41 njerëz pak momente më herët, raportohet në mediat lokale. Mësohet se në momentin e shpërthimit kishte rreth 150 punëtorë në fabrikën...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Departamenti i Zjarrit në New York City nxitoi në skenë tronditëse në Brooklyn pasi një ndërtesë u rrëzua të mërkurën në mbrëmje. Ngjarja ka ndodhur në Rrugën 338 të Gjykatës në lagjen Carroll Gardens, menjëherë...
Auto01 Korrik 2020
Volkswagen Tiguan i vitit 2022 me të vërtetë duket i mprehtë. Në SHBA, Tiguan do të vijnë në katër shije të ndryshme: S, SE, SE R-Line, dhe SEL R-Line. Për sa i përket stilit, baza...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Autoritetet po hetojnë një incident me armë zjarri në Luivill të Kentakut, që la të vrarë një person. Ngjarja ndodhi në një park të qytetit ku demonstruesit ishin mbledhur për të protestuar vdekjen e afrikano-amerikanes,...
Lajme28 Qershor 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë, pak para mesnatës, në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë, në afërsi të shkollës fillore “Ismail Qemali”. Në pamjet nga vendi i ngjarjes shihet se njëra nga veturat e...
Lajme25 Qershor 2020
Ushtria e Kosovës e krijuar së fundit është krenaria e Republikës, dhe si e tillë ka jnë rol shumë të rëndësishëm për mbrojtjen e çdo cepi të vendit. Pjesëtarët e FSK’së, gëzojnë mbrojtje të veçantë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Stambolli është përfshirë nga një stuhi e fortë gjatë mesditës së sotme, e cila ka shkaktuar përmbytje në disa lagje të qytetit të madh turk. Stuhia përfshiu zona të gjëra të qytetit me 15 milion...
Lajme23 Qershor 2020
Shiu i madh që ka rënë për disa ditë ka çuar në një rritje të mprehtë të niveleve të ujit dhe rrjedhjeve të lumenjve në Serbi. Si pasojë, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.