Bota/Rajoni

Pamje shokuese: Shembet ndërtesa një Nju Jork

Pamje shokuese: Shembet ndërtesa një Nju Jork
23:52 | 01 Korrik 2020

Departamenti i Zjarrit në New York City nxitoi në skenë tronditëse në Brooklyn pasi një ndërtesë u rrëzua të mërkurën në mbrëmje.

Ngjarja ka ndodhur në Rrugën 338 të Gjykatës në lagjen Carroll Gardens, menjëherë pas orës 16:30.

Ndërtesa përmbante një palestër të quajtur Body Elite në katin e parë. Nuk janë raportuar ende ndonjë lëndim.

Departamenti i Policisë në Nju Jork ka kërkuar nga banorët që të shmangin zonën.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera