×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shpërthen fabrika e fishekzjarrëve në Turqi, pamje apokaliptike e dhjetëra të lënduar

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Një shpërthim në një fabrikë të fishekzjarrëve në Turqinë veriperëndimore plagosi të paktën 41 njerëz pak momente më herët, raportohet në mediat lokale.

  Mësohet se në momentin e shpërthimit kishte rreth 150 punëtorë në fabrikën e cila gjendej jashtë qytetit të Hendek, në provincën Sakarya.

  Të paktën 41 prej tyre u shtruan në spital me lëndime, ndërsa ende nuk raportohet për viktima.

  Disa zjarrfikës dhe ambulanca u dërguan në fabrikë, e cila është larg zonave të banuara.

  Sidoqoftë, shpërthimet ishin duke vazhduar, duke penguar përpjekjet e zjarrfikësve për të shuar zjarrin.

  Shkaku i shpërthimit s’bëhet ende i ditur.

  Televizioni HaberTurk tha se autoritetet bllokuan rrugët që çojnë në fabrikë./joq

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Fitorja e së djathtës ekstreme u konfirmua zyrtarisht sot në Holandë, teksa lideri i saj Geert Wilders po lufton për të formuar...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Shqipja ka argumentuar me banorët e tjerë se “thënia ‘në kuadër të lojës’, nuk është asgjë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Lindita i ka treguar Albës për një situatë të ‘sikletshme’ që i kishte ndodhur me Lumbardhin....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.