×
Etiketë: ovluÇk
Lajme26 Shtator 2020
Dje oficerët e EULEX-it kanë kryer bastistje në zyrat e OVL-UÇK-së, teksa e arrestuan kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj. Gucati është transferuar për në Gjykatën Speciale në Hagë, ndërsa Haradinaj...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar ndaj zhvillimeve të ditës së sotme të arrestimeve dhe bastisjeve në zyrat e OVL të UÇK-së. Ai ka thënë se këto pamje e rikthejnë një kohë të padëshiruar...
Lajme25 Shtator 2020
Zyrtarë policor të EULEX-it paraditen e së premtes, bastisën zyrat e OVL-UÇK-së. Pas bastisjes, te zyrat e OVL-UÇK u mblodhën qytetarë për të kundërshtuar bastisjen që po bëhej aty, por më pas nga zyrat e...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas bastisjes dhe arrestimeve që hetuesit e Speciales kanë bërë në zyrat e OVL-UÇK-së. Bahtiri ka thënë se ata që e kanë votuar Specialen duhet të...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka bërë shaka me pakot që po i sjellin e po i largojnë zyrtarët e EULEX-it gjatë bastisjes së zyreve të OVL-UÇK. Teksa u pyet se pse po hyjnë pako...
Lajme25 Shtator 2020
Edhe tre zyrtarë policorë të EULEX-it kanë ardhur në zyret e OVL-UÇK-së, raporton Front Online. Tashmë edhe pse është arrestuar kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati, EULEX-i po vazhdon të bastisë edhe më tej zyret...
Lajme25 Shtator 2020
Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky aksion policor ka rezultuar me arrestimin e kryetarit të kësaj organizate, Hysni Gucatit....
Lajme25 Shtator 2020
Edhe pas arrestimit të kreut të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, zyrtarët e EULEX-it po qwndrojnë në zyret e kësaj organizate, raporton Front Online. Policia e Kosovws po vazhdon të qëndrojë para zyres së OVL-UÇK. Kështu për...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i shoqatës së familjeve të dëshmorëve, Xhavit Jashari ka thënë se nuk do lejojnë spektakle të tilla. Ai ka kërkuar që të intervenojë edhe Policia e Kosovës pasi siç tha ai nuk kanë parë...
Lajme25 Shtator 2020
Në zyrat e OVL-UÇK ku është duke vazhduar aksioni i bastisjes nga pjesëtarët e Njësisë Speciale të Kosovës dhe ato të EULEX. Në zyrat e OVL-UÇK-së tashmë ka arritur edhe avokati mbrojtës i OVL-UÇK-së, Tomë...
Lajme17 Shtator 2020
Njëri nga zëvendësprokurorët kryësorë të Dhomave të Specializuara po raportohet se ka dhënë dorëheqje pas informacioneve se në zyrat e OVL-UÇK-së janë dërguar dosje të Speciales. Zëvendësprokurori në Zyrën e Prokurorit të Specializuar, Kwai Hong...
Front TV17 Shtator 2020
Kryetari i OVL-së së UÇK-së ka mbajtur një konferencë për media në praninë e avokatit Tom Gashi, pas largimit të 3 hetuesve të Gjykatës Speciale nga zyrat e kësaj organizate, raporton Front Online. Kryetari Hysni...
Lajme16 Shtator 2020
Në Organizatën e Veteranëve të Luftës, sot janë dërguar dosje të reja, të cilat pretendohen të jenë dokumente të Speciales. Në një konferencë për media të organizuar sot, nga OVL e UÇK-së është thënë se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.