×
Etiketë: brenda
Vip30 Shtator 2020
Dy vajza të reja, dy shembuj inspirues, të dyja këto që krahas çdo diskriminimi e sfide në jetë kishin refuzuar të dorëzoheshin. Ato i m ‘veshën vetes një përgjegjësi aspak të lehtë, atë të fuqizimit...
Lajme29 Shtator 2020
Për vepra të ndryshme, Prokuroria e Shtetit ka ngritur 120 aktakuza kundër 134 personave. Bëhet e ditur se me urdhër të Prokurorisë së Shtetit, brenda 48 orëve janë ndaluar 15 persona dhe ndaj pesë personave...
Lajme28 Shtator 2020
Dy të mitur janë pajisur me diploma të shkollës së mesme në Qendrën Korrektuese për të Mitur në Lipjan. Të miturit janë pajisur me diploma në Lëminë e Makinerisë, drejtimi “Operator Prodhimi”. ”Arsimimi në institucione...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 645 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
Lajme28 Shtator 2020
Për 24 orë në Kosovë kanë ndodhur 30 aksidente, prej të cilave 16 kanë përfunduar me persona të lënduar. Ndërsa, 14 aksidente kanë përfunduar me dëme materiale. Policia njofton se për shkelësit e rregullave të...
Lajme27 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar të dhënat rreth situatës me COVID-19 në 24 orët e fundit në vend. Në njoftim bëhet e ditur se tre persona kanë vdekur, 13 janë shëruar...
Front TV27 Shtator 2020
Përveç intervenimeve në heqjen e trupave të huaj, mijëra raste në vit kërkojnë trajtim në Klinikën e ORL-së edhe për probleme tjera shëndetësore, sidomos për shkak të sëmundjeve të fytit. Drejtori i kësaj klinike Hajdin...
Lajme26 Shtator 2020
Dyshohet se të premten (25.09.2020) pasdite, pjesëtarë të xhandarmërisë serbe janë futur sërish brenda territorit të Kosovës. Sipas faqes “Svirca” në Facebook, kësaj radhe ata janë xhiruar dhe fotografuar derisa ishin rreth 500 metra nga...
Lajme25 Shtator 2020
Zyrtarë policor të EULEX-it paraditen e së premtes, bastisën zyrat e OVL-UÇK-së. Pas bastisjes, te zyrat e OVL-UÇK u mblodhën qytetarë për të kundërshtuar bastisjen që po bëhej aty, por më pas nga zyrat e...
Lajme25 Shtator 2020
Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar edhe për 46 raste të reja me Coronavirus në Kosovë, raporton Front Online. Gjatë kësaj periuDhe ka vdekur edhe një person. Njoftimi i plotë: 101 TË...
Lajme25 Shtator 2020
Konfirmohen 46 raste të reja me koronavirus gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë. Kështu njoftoi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në Facebook. “Nga testimet e bëra, në 24 orët e fundit, sërish...
Lajme25 Shtator 2020
Dy herë brenda ditës ka dështuar të votohet Projektligji për rimëkëmbje ekonomike. Ky projektligj ka dështuar të votohet në orët e paradites në vazhdimin e seancës në mungesë të kuorumit, pasi votuan vetëm 60 deputetë....
Lajme25 Shtator 2020
Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky aksion policor ka rezultuar me arrestimin e kryetarit të kësaj organizate, Hysni Gucatit....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.