×
Etiketë: eulexit
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka njoftuar se është takuar sot me shefin e EULEX’it, Lars-Gunnar Wigemark, derisa, me të kanë diskutuar edhe për aksionet e kryera nga Dhomat e Specializuara. Selimi në Facebook ka...
Lajme29 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi thotë se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të OVL të UÇK-së Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Ai në Pressing në T7 ka...
Lajme29 Shtator 2020
Albin Kurti thotë se krerët e institucioneve heshtin, kur veteranët arrestohen “në mes të Prishtinës”. Vetë thotë se do t’i mbronte ata. E, çfarë do të bënte Kurti për ta ndalur Policinë e Prokurorisë në...
Lajme28 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku i ftuar në emisionin Frontal në T7 ka folur lidhur me aksionin e EULEX’it në zyrat e veteranëve. Ai ka thënë se nuk ju kanë bërë thirrje qytetarëve që të...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
Gjatë ditë së djeshme, zyrtarë të EULEX-it, kanë bastisur zyret e OVL-UÇK-së në Prishtinë, ku edhe kanë arrestuar kryetarin e kësaj organizate Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj, raporton Front Online. Në një video të...
Lajme26 Shtator 2020
Një automjet i blinduar në përcjellje të EULEX-it dhe Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë nisur nga selia e EULEX-it për në aeroport. Por, nuk dihen saktë nëse brenda tyre ka qenë edhe i...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UCK’së), Nasim Haradinaj, ka qenë duke hyrë në ndërtesën e Televizionit 7 kur është ndaluar nga policia e EULEX’it. Ai ishte...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Lajme25 Shtator 2020
Paradita e sotme nisi zhurmshëm në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Diku rreth orës 11:00 në zyrat e kësaj organizate hynë pa paralajmërim dhjetëra policë të armatosur e të maskuar të EULEX-it. Urdhëri...
Lajme25 Shtator 2020
Para disa minutash zyrtarët e EULEX-it kanë nxjerrur dy pako nga zyret e OVL-UÇK. Ndërsa tani ata janë kthyer me dy pako të cilat duken të mbushura, shkruan Front Online. Nuk dihet se çfarë ka...
Front TV25 Shtator 2020
Pas daljes së zyrtarëve policorë të EULEX-it kanë filluar fyerjet nga ana e qytetarëve dhe anëtarëve të OVL UÇK. Qytetarët kanë gjuajtur me shishe zyrtarët e EULEX kështu edhe i kanë fyer. Me tu sulmuar...
Lajme25 Shtator 2020
Edhe tre zyrtarë policorë të EULEX-it kanë ardhur në zyret e OVL-UÇK-së, raporton Front Online. Tashmë edhe pse është arrestuar kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati, EULEX-i po vazhdon të bastisë edhe më tej zyret...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.