×
Etiketë: vendet
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Tre nga vendet e rajonit janë për hapjen e kufijve pa pengesa, dhe për dy të tjerat ende pritet përgjigje. Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi janë për hapje të kufijve, dhe po ashtu pritet...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 47 raste të reja me Covid-19 në Republikën e Kosovës. Masat e reja janë vënë, ndërkohë që është bërë thirrje për kujdes të shtuar. Kosova ka gjithsej 15.472...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni i mbrëmshëm i policisë ka kapur në befasi gjashtë zyrtarë të Policisë së Kosovës, në vendet e tyre të punës. Nga kjo shifër, katër janë të komunitetit shqiptar dhe 2 të komunitetit serb. Zyrtarët...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Sezonit veror në Evropë ngadalë po i vjen fundi. Në shumë vende numri i infeksioneve me korona po rritet sërish. Vendet po mbrohen me rregulla dhe kushtëzime të reja. Ku është maska e detyrueshme? Kush...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Pandemia me koronavirus në vendin tonë shpërtheu në mesin e muajit mars dhe deri më tash ka marrë jetën e 600 personave, prej tyre katër vetëm në 24 orët e fundit. Ndërkohë që numri total...
Ekonomi14 Shtator 2020
Taksa 100 për qind, por edhe fushata kundër mallrave serbe kanë ndikuar që kosovarët të mos i kenë në plan këto produkte. Importi i mallrave nga Serbia ka rënie të madhe. Madje ky shtet nuk...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell tha se Brukseli angazhohet për opsionin e integrimit gradual në bllok të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai theksoi se në masë të...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Autoritetet gjermane thanë se dhjetë vende të Evropës kanë rënë dakord që të marrin 400 fëmijë të pashoqëruar, të cilët kanë ikur nga një kamp migrantësh në Greqi, i cili është përfshirë këtë javë nga...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Sipas raportit të fundit të Agjencisë Evropiane të Mjedisit (EEA), ndotja e ajrit mbetet rreziku më i madh ekologjik ndaj shëndetit. Shqipëria dhe Bosnja dhe Hercegovina kanë rezultatet më të këqija sa i përket vdekjeve...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në facebook thotë se të paktën 100 mijë shqiptarë kanë humbur vendin e punës për shkak se 32 mijë biznese janë mbyllur këtë vit. I bindur...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Pothuajse nuk ekziston njeri në botë i cili nuk di për Trekëndëshin e Bermudeve. Besoni apo jo në ekzistimin e tij, nuk mund ta mohoni që mundësia që në një vend në botë mund të...
Lajme28 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se si pasojë e punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona. Me anë të një komunikate për media, KEDS ka bërë të ditur vendet dhe orarin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.