×
Etiketë: lokale
Lajme29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00. Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë. Një qytetar i atjeshëm...
Lajme22 Shtator 2020
Zgjedhjet e parapara lokale për vitin e ardhshëm rrezikojnë të mos mbahen, si shkak i shkurtimeve buxhetore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paraqitur në Ministrinë e Financave planifikimin buxhetor për organizimin e këtyre zgjedhjeve, e...
Lajme20 Shtator 2020
Komuna e Ferizajt ka njoftuar se janë mbyllur tetë lokale nën dyshimin se kanë ushtruar veprimtari devijante Në njoftim bëhet e ditur se lokalet janë mbyllur mbrëmjen e së shtunës. “Mbrëmë, Inspektorati i Komunës, bashkë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Vendet evropiane kanë vendosur kufizime të reja pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se rastet globale me COVID-19 kishin shkuar në mbi 30 milionë. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, autoritetet në Francë dhe Mbretërinë e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Demokratët e krishterë gjermanë janë fituesit e zgjedhjeve lokale në landin Nordrhein-Westfalen, sipas sondazheve të zgjedhjeve të dielën, por morën më pak vota sesa në zgjedhjet e mëparshme, të cilat mund të prishin ambiciet e...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Mitrovicës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe Inspektorët e AVUK-ut kanë ndërmarrë aksion në lokalet e gastronomisë, për zbatimin e masave kundër virusit CoVid19 dhe respektimin e distancës...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Tajlanda ka raportuar për rastin e parë të bartjes lokale të koronavirusit në 100 ditë, pasi një i burgosur është konfirmuar se është i infektuar me COVID-19, shkruan “The Guardian”. Një 37-vjeçar, që punon si...
Lajme18 Gusht 2020
Në kuadër të përkrahjes dhe subvencionimit në fushën e bujqësisë, Komuna e Malishevës sot ka shpërndarë 42 motokultivatorë për bujqit, të cilët kanë aplikuar për përkrahje me mekanizëm bujqësorë, përkatësisht motokultivatorë. Në fillimin e shpërndarjes...
Lajme15 Gusht 2020
Pasurinë e saj për Agjencionin Kundër Korrupsionit (AKK) e ka deklaruar edhe Valentina Bunjaku- Rexhepi. Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në pronësi të përbashkët ka deklaruar dy shtëpi banimi, njëra në vlerë 300,000.00...
Lajme09 Gusht 2020
Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se ka mbyllur shtatë lokale për mos raportim të masave anti-covid. Sipas njoftimit të lëshuar për media nga policia e Kosovës, thuhet se poashtu janë dhënë 353 vërejtje...
Front TV05 Gusht 2020
Me vendosjen e masave të reja kufizuese nga Qeveria e Kosovës në luftën ndaj pandemisë me Covid-19, nga inspektimet në terren nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI)  janë shqiptuar rreth 30 gjoba për mosrespektim...
Lajme04 Gusht 2020
Policia e Kosovës në Prizren edhe dje ka zhvilluar një aksion për të monitoruar zbatimin e masave anti-COVID nga qeveria e Kosovës. Të përkrahur edhe nga Inspektoret Komunal dhe Inspektorët Sanitar nga Agjencisë së Veterinës...
Lajme03 Gusht 2020
Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren bashkë me inspektorët komunal dhe inspektorët sanitar nga Agjencia e Veterinës dhe Ushqimit kanë mbyllyr dy lokale afariste dhe kanë shqiptuar gjashtë dënime për mosrespektim të masave mbrojtëse kundër...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.