×
Etiketë: Qytetarët
Lajme25 Prill 2022
Vetëm në muajin prill, institucionet qendrore dhe lokale të Kosovës, kanë gjithsej pesë ditë pushimi për shkak të festave zyrtare. Por jo gjithë qytetarët i gëzohen vendimit që për festat të cilat bien në fundjavë,...
Lajme25 Prill 2022
Ndonëse jemi afër festës së Fiter Bajramit, qytetarët nuk kanë vërejtur lirime të artikujve bazë ushqimor. Ata ankohen se krahas ngritjes së çmimeve nuk po ka as reflektim nga ana e inspektoriatit. Disa të intervistuar...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një test për alarm për bombë po kryhet në aeroportin “Nënë Tereza”. Autoriteti i Aviacionit Civil po teston gatishmërinë e saj, në kuadër të parandalimit të çdo ngjarje të mundshme. Gjatë testimit u evakuuan punonjësit...
Lajme29 Shtator 2020
Mbi 45 milionë euro është borxhi që konsumatorët i kanë ndërmarrjes KRU “Prishtina”. 2 milionë prej këtyre mjeteve u bën qysh kur filloi pandemia në mars e këndej, shkruan Front Online. Zëdhënësja në këtë ndërmarrje,...
Lajme29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00. Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë. Një qytetar i atjeshëm...
Lajme28 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, me rastin e 28 shtatorit - Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve, priti deputeten e Kuvendit të Kosovës dhe kryetaren e Unionit Socidaldemokrat, Duda Balje. “Në emrin tim...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës sot ka marr vendim për themelimin e Zyrës për ofrimin e asistencës për qytetarët e Luginës së Preshevës. Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës u tha se kjo Zyre do të jetë...
Lajme27 Shtator 2020
Sipas Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, shfrytëzimi i ujit nuk po paguhet nga një pjesë e madhe e qytetarëve. Borxhi që i kanë kësaj kompanie, sipas zyrtarëve të saj kap shifrën e 45 milionë eurove, njofton Klan...
Lajme27 Shtator 2020
Termokos-i ka është në fazën përfundimtare të përgaditjeve për sezonin e ri të ngrohjes, i cili do të fillojë më 15 tetor. Ndërkohë, borxhlinjët e kësaj ndërmarrje paralajmërohen se kanë kohë një javë për shlyerje...
Lajme26 Shtator 2020
Komunat e Kosovës do të humbin 5.2 milionë euro, shkaku i vendimit të Ministrit të Pushtetit Lokal, Goran Rakiq, për shkëputjen e marrëveshjes tripalëshe në mes të kësaj ministrie, komunave dhe Helvetas Swiss Cooperation në...
Lajme25 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët në mënyrë që të arrestohet Përparim Osmanaj. Policia bën të ditur se i dënuari është i kërkuar për veprёn penale “Blerje, Posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar...
Front TV25 Shtator 2020
Pas daljes së zyrtarëve policorë të EULEX-it kanë filluar fyerjet nga ana e qytetarëve dhe anëtarëve të OVL UÇK. Qytetarët kanë gjuajtur me shishe zyrtarët e EULEX kështu edhe i kanë fyer. Me tu sulmuar...
Lajme25 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë Hoti. Selimi ka thënë se nëse nuk do ta kishin quajtur kryeministrin Hoti kryeministër ilegal, do ta kishin quajtur kryeministër butaforik. “Referuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.