Lajme

Hoti uroi qytetarët boshnjakë në ditën e tyre

Hoti uroi qytetarët boshnjakë në ditën e tyre
11:10 | 28 Shtator 2020

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, me rastin e 28 shtatorit – Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve, priti deputeten e Kuvendit të Kosovës dhe kryetaren e Unionit Socidaldemokrat, Duda Balje.

“Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ua uroj këtë ditë të veçantë të gjithë qytetarëve boshnjakë të vendit”, tha kryeministri Hoti.

Ai, po ashtu, theksoi se Kosova ka një traditë të jashtëzakonshme të bashkëjetesës dhe të harmonisë në diversitet etnik, religjioz e kulturor.

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera