×
Etiketë: 2100
Lajme29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00. Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë. Një qytetar i atjeshëm...
Lajme27 Shtator 2020
Një orë më shumë punë, e një orë e gjysmë më pak muzikë, këto janë masat e reja të lehtësimit të orarit të gastronomisë dhe lëvizjes së qytetarëve nga orari i deritanishëm deri në orën...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kancelari austriak, Sebastian Kurz, e ka “liruar dorën” e buxhetit qeveritar, duke subvencionuar në mënyra të ndryshme për të ndihmuar familjet në Austri kundër krizës ekonomike me Covid -19. Përveç 450 euro shtesë për të...
Lajme20 Gusht 2020
Janë bërë më shumë se gjashtë muaj prej kur qytetarët e vendit tonë po ballafaqohen me pandeminë COVID-19. Deri më tani janë shënuar mbi 400 raste fatale, në mesin e tyre edhe punonjës shëndetësor. E,...
Lajme27 Korrik 2020
Në emisionin Frontal në T7 ka qenë i ftuar Shpat Hashani nga Shoqata e Gastronomëve. Ai ka folur për protestën e së hënës para qeverisë ku kanë kërkuar përkrahje financiare. Sipas Hashanit gastronomet kanë qenë...
Lajme23 Korrik 2020
Deputeti i AAK-së, Arbër Tolaj, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka ngritur shqetësimin e tij dhe të partisë të cilës i përket lidhur me sektorin e gastronomisë. Tolaj ka thënë se masat...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Arinjtë polarë mund të zhduken deri në fund të shekullit, nëse qeveritë nuk ndërmarrin masa për ngrohjen globale, sipas një studimi. Zhdukja graduale e habitatit të tyre për shkak të shkrirjes së akullnajave po shkurton...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Më shumë se 20 vende, përfshirë Italinë, Japoninë, Poloninë, Portugalinë, Korenë e Jugut, Spanjën dhe Tajlandën, do të shohin që numri i tyre të zvogëlohet për të paktën përgjysmë deri në vitin 2100, sipas parashikimeve...
Lajme13 Korrik 2020
Fiks sot në javë Prishtina bashkë me tri komuna të tjera u futën nën llupën e orës policore, kjo pas rritjes së numrit me të infektuar me COVID-19. Tash e shtatë ditë Policia e Kosovës...
Lajme13 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot me korrespodencë,  ka marr vendim që edhe komunat Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë-Kosovë dhe Shtërpcë të u kufizohet qarkullimi dhe veprimtaria pas orë 21:00 deri në 5:00....
Lajme11 Korrik 2020
Drejtori i Inpekcionit në Prishtinë, Adonis Tahiri, ka bërë të ditur se ekipet e inspekcionit janë çdo natë në terren për të shikuar se a po zbatohen masat e reja ndaj pandemisë Covid-19. “Falënderoj ekipet...
Lajme10 Korrik 2020
Inspektorati i Komunës së Shtimes ka nisur një aksion për t’i inspektuar bizneset e gastronomisë se a po e respektojnë vendimin e Qeverisë së Kosovës për mbylljen e bizneseve pas orës 21:00. Të gjitha ato...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.