Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gastronomët: Më mirë të mbyllen lokalet 24 orë se të punojmë deri në 21:00

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Në emisionin Frontal në T7 ka qenë i ftuar Shpat Hashani nga Shoqata e Gastronomëve.

  Ai ka folur për protestën e së hënës para qeverisë ku kanë kërkuar përkrahje financiare.

  Sipas Hashanit gastronomet kanë qenë sektori ma i dëmtuar.

  “Kemi qenë sektori ma i dëmtuar, derisa të plotësohen kërkesat tona për subvencionim e pagave dhe qirasë ne nuk do të ndalem. Kur kemi nevojë më së shumti qeveria nuk po na ndihmon”, ka thënë Hashani.

  Hashani ka thënë se më mirë të mbyllen lokalet gjatë 24 orëve se sa të punohet vetëm ditën.

  “Nuk e është e mjaftueshme që me punu vetëm ditën, ndoshta është më mirë me i mbyllë krejt se me punu kështu. Qeveria munden me marrë donacione të ndryshme, s’ka nevojë me investu në rrugë tani kur ne kemi nevojë për ta”, ka përfunduar Hashani.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.