×
Etiketë: ditë
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Luftimet kanë hyrë në ditën e pestë në zonën e Karabakut të Sipërm dhe palët nuk kanë treguar asnjë shenjë se do të tërhiqen mbrapsht. Ndërkohë që janë raportuar më shumë se 100 viktima në...
Lajme29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00. Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë. Një qytetar i atjeshëm...
Lajme28 Shtator 2020
Në Komunën e Malishevës për tri ditë nuk është shënuar asnjë rast me COVID-19. Komuna e Malishevës përmes një postimi në Facebook, bëri të ditur se vazhdojnë të mbesin aktive 8 raste me COVID-19. “Pavarësisht...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe dy trupa të pajetë, duke çuar në 26 numrin e viktimave...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gruaja 45 vjeçare e cila u gjet e pajetë në banesë dhe pranë saj vajza 9 vjeçare e cila vuan nga paaftësi fizike dyshohet se ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale disa ditë më pare,...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një ditë pas ekzekutimit nga policia të 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, pas disa orë përplasje me armë me uniformat blu, gjendja psikologjike e ish-bashkëshortes Floresha Zhidro paraqitet e rënduar. Para dyerve të banesës së saj ajo...
Lajme24 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë në mes të përfaqësuesve të këtyre dy vendeve do të zhvillohet të hënën në...
Lajme24 Shtator 2020
Nesër do të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila do të fillojë në ora 10:00, raporton Gazeta Express. Në rend dite nga do të jetë edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike....
Lifestyle24 Shtator 2020
Studiuesit, në raportin e tyre të studimit, zbuluan se kontrasti midis neuroneve të lodhura dhe aktive rezulton në ndryshim ndërsa perceptohet koha. Truri i njeriut është një organ shumë i komplikuar dhe funksionimi i tij...
Lajme23 Shtator 2020
Ish-deputeti i LDK’së, Gani Geci, ka treguar  se për cfarë është pyetur gjatë intervistimit në Dhomat e Specializuar të Gjykatës Speciale në Hagë. “Kam qëndruar 7 ditë në Hagë. Udhëtova nga Shkupi pasi nuk kishte...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të takohet sot me përfaqësuesit e Odës Ekonomike të Kosovës dhe Odës Ekonomike Amerikane në Kosoëv. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media të lëshuar nga...
Lajme22 Shtator 2020
Komisioni për Legjislacion ka ftuar kryeministrin Avdullah Hoti për raportim në lidhje me “zotimin” e tij për themelimin e asociacionit të komunave serbe në Kosovë, si dhe procesin e vettingut në drejtësi. Kreut të qeverisë...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.