×
Etiketë: ka
Lajme01 Tetor 2020
Avokatët e të akuzuarve qysh në seancat e para gjyqësore e kanë vënë në pikëpyetje mandatin dhe juridiksionin e Gjykatës Speciale. Në seancën kundër Nasim Haradinajt, avokati i tij kujdestar, Bas Martens, e ka kundërshtuar...
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj Sami Lushtaku ka paralajmëruar se nëse PDK bëhet pjesë e pushtetit nëse e merr postin e presidentit ose të kryeministrit. Ai në Debat të RTK-së tha se PDK...
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca është deklaruar rreth akuzave të emisarit për dialogun Richard Grenell se Albin Kurti është antiamerikan. Ai në DebatPlus në TV Dukagjini ka thënë se kryetari i Vetëvendosjes...
Lajme30 Shtator 2020
Ish komandanti i Zonës Operative të Drenicës në luftën e UÇK-së dhe kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se UÇK-ja ka qenë një ushtri e cila gjatë...
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Lajme30 Shtator 2020
Adisa Cacaj nga Deçani është vetëm 11 vjeçare dhe është diagnostikuar me sëmundjen Leokemi Akute. Familja e saj ka nevojë për ndihmë në mënyrë që të mundësohet grumbullimi i mjeteve financiare për shërimin e saj....
Lajme29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00. Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë. Një qytetar i atjeshëm...
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha tregoi se para dy vitesh e ka fshirë nga Facebooku Haki Abazin. Kjo për shkak se ky i fundit e shante Vetëvendosjen. E kur Abazi kaloi në këtë subjekt, Berisham thotë se e...
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha, zëvendësministër i Brendshëm, ka komentuar emërimin e tij në postin e koordinatorit nacional. Ai ka zbuluar se pos këtij posti ai është edhekoordinator i Emergjencave. Ka thënë se vetëm pasi të bëhet ndonjë...
Lajme29 Shtator 2020
Koordinatori nacional për siguri kibernetike, Zafir Berisha, tha se e ka ndryshuar passwordin në Facebook. Hakimi i llogarisë së tij u bë siç thotë ai nga një sekt i nëntokës deshi ta denigrojë atë. Nuk...
Lajme29 Shtator 2020
Për Lëvizjen Vetëvendosje, Qeveria “Hoti”, ka dështuar edhe në aspektin e zhvillimit ekonomik. Yllëza Hoti, deputete e kësaj parti ka thënë për Front Online, se kjo Qeveri në përgjithësi nuk ka pasur rezultate të mira....
Lajme29 Shtator 2020
Nënrkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se publikimi i propozim-aktakuzës për Thaçin dhe Veselin ka qenë dush i ftoftë për Kosovën. Kjo meqenëse sipas tij janë prekur krerët e shtetit. “Kryengritja ka ndodhur në shtëpi,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.