Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Adisa Cacaj ka nevojë për ndihmë për shërim jashtë vendit

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Adisa Cacaj nga Deçani është vetëm 11 vjeçare dhe është diagnostikuar me sëmundjen Leokemi Akute.

  Familja e saj ka nevojë për ndihmë në mënyrë që të mundësohet grumbullimi i mjeteve financiare për shërimin e saj.

  Përfaqësuesi i familjes, Dardan Ahmetaj ka thënë për Telegrafin se gjendja e saj gjatë ditës së mërkurë është përkeqësuar.

  Ai tha se në aksionin për të mbledhur mjetet financiare është duke marrë pjesë edhe kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, i cili edhe përmes një postimi në Facebook ka kërkuar ndihmë për Adisën.

  “Të dashur qytetarë, Adisa Cacaj është diagnostifikuar me sëmundjen Leokemi Akute. Adisa ka nevojë për ndihmën e të gjithë shoqërisë, kontributin tuaj mund ta bëni përmes gjirollogarisë, poashtu edhe në qendër të qytetit, ku sot, kemi filluar të bëjmë grumbullimin e mjeteve financiare”, shkruan Ramosaj.

  Më poshtë gjeni të dhënat, ku mund të kontribuoni për të ndihmuar 11-vjeçaren, Adisa Cacaj

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, situatën në veri të Kosovës në javën e shkuar e vlerësoi si serioze dhe, sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka vlerësuar aventureske qasjen politike të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti gjatë muajve të fundit. Kërkesat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Krahasuar me vitin shkollor 2008/2009,...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.