×
Etiketë: shërim
Lajme30 Shtator 2020
Adisa Cacaj nga Deçani është vetëm 11 vjeçare dhe është diagnostikuar me sëmundjen Leokemi Akute. Familja e saj ka nevojë për ndihmë në mënyrë që të mundësohet grumbullimi i mjeteve financiare për shërimin e saj....
Kronika29 Shtator 2020
Rion Gashi, vuan nga Leukimia Akute Lymphoblastic. Dyvjeçari ka nevojë urgjente për shërim në Turqi. Trajtimi i vogëlushit kushton 110 mijë euro, prej të cilave 30 mijë janë siguruar nga Qeveria e Kosovës. Shumë është...
Kronika26 Shtator 2020
Lejan Hasani nga Mitrovica, ka lindur parakohe (në javën e 33-të) në Kliniken Obstetrike- Gjinekoligjike në QKUK, më 1 shtator të këtij viti dhe që në ditët e para të jetës së tij i është...
Kronika16 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. Katërvjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Lajme13 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Kronika10 Shtator 2020
Kërkon ndihmën e shoqërisë 9-vjeçari nga Mitrovica, Riad Aruqi, i cili është diagnostikuar me Thrombosis iliofemoralis bill. Thrombosis vena cava inferior. Haemathuria. Trombocitopenia. Anemia secondaria. Pielonephritits lat.sin. Haemathoma perisplenica. St post appendectomiam ad XXI. Sëmundje...
Lajme27 Gusht 2020
Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro. Ndërsa sipas familjarëve tani...
Lajme25 Gusht 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e cila nuk trajtohet në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin...
Lajme23 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme22 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme22 Gusht 2020
13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë, Rinesa Maliqi, vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevoiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi ju bënë thirrje...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Kritikuesi i sëmurë rëndë nga Kremlini, Alexei Navalny është dërguar për shërim në shtetin e Gjermanisë, ku do të marrë kujdes mjekësor pasi aleatët e politikanit të opozitës akuzuan autoritetet ruse se po përpiqeshin të...
Lajme03 Gusht 2020
Edhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i kanë uruar shërim të shpejtë kryeministrin Avdullah Hoti, i cili rezultoi pozitiv me Covid-19. Haradinaj përmes një statusi në Facebook, ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.