×
Etiketë: jashtë
Lajme30 Shtator 2020
Adisa Cacaj nga Deçani është vetëm 11 vjeçare dhe është diagnostikuar me sëmundjen Leokemi Akute. Familja e saj ka nevojë për ndihmë në mënyrë që të mundësohet grumbullimi i mjeteve financiare për shërimin e saj....
Lajme21 Shtator 2020
Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, u miratua propozimi i ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni për koncept-dokumentin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë vendit. Me dy vota kundër dhe një abstenim, Qeveria...
Kronika16 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. Katërvjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime...
Lajme14 Shtator 2020
Haziri ka komentuar paralajmërimin e Osmanit për nismë të re politike, duke thënë se nuk pret që kryetarja e Kuvendit të ndërrojë ideologjinë dhe se ajo është “pjekur politikisht”. Lutfi Haziri tregon a do t’i...
Lajme13 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Kronika09 Shtator 2020
Tre qytetarë janë sulmuar sot nga qentë në rrugën “C” në Prishtinë. Kështu ka bërë të ditur një qytetare në grupi e Facebook’ut “Network Prishtina”. Në mëngjesin e sotëm tre qytetarë kanë mundur ta pësojnë...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Dritan Abazoviç, president i lëvizjes URA në Malin e Zi që në zgjedhjet e 30 gushtit ka siguruar katër mandate deputetësh, do të ketë një rol përcaktues në formimin e qeverisë së re. Por, gjatë...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Disa fëmijë dhe prindër pësuan lëndime pasi një makinë hipi në trotuarin jashtë një shkolle fillore në Londër. Sipas mediave britanike, policia e Wandsworth ka konfirmuar se një automjet u përplas me një ‘numër fëmijësh...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Rritja e tensioneve ditët e fundit mes Greqisë dhe Turqisë duket se ka marrë vëmendjen e mediave mbarëbotërore. Një nga revistat më të njohura në botë “Forbes”, i ka kushtuar një artikull kësaj çëshjeje ku...
Lajme07 Shtator 2020
5 vjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro.Sipas familjarëve të tij, deri...
Vip05 Shtator 2020
Modelja e njohur, Demi Rose, është ndër figurat më të njohura në skenën ndërkombëtare. Por, pa marrë parasysh jetës së saj luksoze, ajo gjatë viteve është përballur me probleme të shumta, shkruan Daily Mail. Ajo...
Lajme30 Gusht 2020
Qytetarët e Kosovës po paguajnë deri në 200 euro për një test PCR në laboratorin privat ““Medical & Laboratory Services”. Një gjë e tillë është e papranueshme për ekonominë e tregut. Si rrjedhojë ka reaguar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.