Bota/Rajoni

Shoferi humb kontrollin, vetura hipi në trotuar – nxënës dhe prindër pësojnë lëndime jashtë një shkolle në Londër

Shoferi humb kontrollin, vetura hipi në trotuar – nxënës dhe prindër pësojnë lëndime jashtë një shkolle në Londër
19:51 | 08 Shtator 2020

Disa fëmijë dhe prindër pësuan lëndime pasi një makinë hipi në trotuarin jashtë një shkolle fillore në Londër.

Sipas mediave britanike, policia e Wandsworth ka konfirmuar se një automjet u përplas me një ‘numër fëmijësh dhe dy prindër’ ndërsa nxënësit po largoheshin në fund të ditës.

Një fëmijë pësoi atë që mendohet të jetë një frakturë në këmbë – por nuk besohet se u pësuan ndonjë dëmtim kërcënues për jetën.

Banorët pohojnë se shoferi kishte pësuar një sulm në zemër pak para portave të shkollës – megjithëse kjo nuk është konfirmuar ende.

Autoritetet e Londrës u thirrën në vendngjarje menjëherë pas 3.10 pasdite të martën.

Policia e Wandsworth tha në një deklaratë: “Ne kemi të bëjmë me një përplasje pranë një shkolle”.

“Një makinë hipi në trotuar dhe u përplas me një numër fëmijësh dhe dy prindër”.

“Lëndimet jo kërcënuese për jetën; një fëmijë mund të ketë një këmbë të thyer. Drejtuesi i makinës u ndal në vendin e ngjarjes. Asnjë arrestim”.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera