×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shoferi humb kontrollin, vetura hipi në trotuar – nxënës dhe prindër pësojnë lëndime jashtë një shkolle në Londër

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Disa fëmijë dhe prindër pësuan lëndime pasi një makinë hipi në trotuarin jashtë një shkolle fillore në Londër.

  Sipas mediave britanike, policia e Wandsworth ka konfirmuar se një automjet u përplas me një ‘numër fëmijësh dhe dy prindër’ ndërsa nxënësit po largoheshin në fund të ditës.

  Një fëmijë pësoi atë që mendohet të jetë një frakturë në këmbë – por nuk besohet se u pësuan ndonjë dëmtim kërcënues për jetën.

  Banorët pohojnë se shoferi kishte pësuar një sulm në zemër pak para portave të shkollës – megjithëse kjo nuk është konfirmuar ende.

  Autoritetet e Londrës u thirrën në vendngjarje menjëherë pas 3.10 pasdite të martën.

  Policia e Wandsworth tha në një deklaratë: “Ne kemi të bëjmë me një përplasje pranë një shkolle”.

  “Një makinë hipi në trotuar dhe u përplas me një numër fëmijësh dhe dy prindër”.

  “Lëndimet jo kërcënuese për jetën; një fëmijë mund të ketë një këmbë të thyer. Drejtuesi i makinës u ndal në vendin e ngjarjes. Asnjë arrestim”.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Për këdo që tashmë është mërzitur nga bota këtu dhe kërkon të eksplorojë hapësirën, NASA mund t’ju ndihmojë. Agjencia hapësinore po kërkon...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, trupi gjykues në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup...
  Vip21 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave, duket se e ka nxjerr nga vetja në disa situata Meritonin. Ai ka pasur përplasje me shumë banorë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes së Finaldën Antti Hakkanen e ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin. Sipas njoftimit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.