×
 • Lajme
 • Lajme

  Haziri: Propozim-aktakuza për Thaçin dhe Veselin ka qenë dush i ftoftë për Kosovën

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Nënrkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se publikimi i propozim-aktakuzës për Thaçin dhe Veselin ka qenë dush i ftoftë për Kosovën.

  Kjo meqenëse sipas tij janë prekur krerët e shtetit.

  “Kryengritja ka ndodhur në shtëpi, duke nisur nga familja Jashari. Debati ka qenë nëse kemi pas luftë apo kryengritje dhe ka qenë debat i kotë. Kjo duhet të mbyllet, pasi që Kosova s’mund të jetë peng e indvidëve dhe të mbyllet ajo që ka ndodhur për 18 muaj luftë në Kosovë”, tha nënkryetari i LDK-së.

  Kryengritja e UÇK-së, siç thotë ai, e ka sjellë në vend qëllimin.

  “Në luftë ndodhin gabime, dhe vetëm ne kemi thënë se s’ka ndodh asnjë gabim dhe në luftë ndodhin gabime. Nuk kemi mundur të jemi imun ndaj gabimeve si në luftë si pas luftës. Kaptina e luftës duhet të mbyllet”, theksoi ai.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk janë për...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde, ai francez, Olivier Guerot dhe ambasadori i Italisë, Antonello De Riu, kanë shkuar në Qeveri të Kosovës...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka ftuar shqiptarët kudo në botë që ta ruajnë dhe trashëgojnë gjuhën si pjesë thelbësore të identitetit...
  Sport21 Shkurt 2024
  Bayern Munichu ka vendosur t’i ndajë rrugët me Tomas Tuchelin në fund të këtij sezoni. Sipas gazetarit Florian Plettenberg nga “Sky Germany”,...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, trupi gjykues në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup...
  Vip21 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave, duket se e ka nxjerr nga vetja në disa situata Meritonin. Ai ka pasur përplasje me shumë banorë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.