×
Etiketë: veselin
Lajme29 Shtator 2020
Nënrkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se publikimi i propozim-aktakuzës për Thaçin dhe Veselin ka qenë dush i ftoftë për Kosovën. Kjo meqenëse sipas tij janë prekur krerët e shtetit. “Kryengritja ka ndodhur në shtëpi,...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori i BE’së, në Kosovë, Tomas Szunyog ka takuar sot kreun e PDK’së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Szunyog ka thënë se në takimin me Veselin e ka pyetur për qëndrimin e...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, në një linjë direkte përmes telefonit në Pressing të T7, ka thënë se Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, e...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli nuk do të intervistohet në Prokurorinë Special në Hagë pas publikimit të aktakuzës nga Prokurori Special i Dhomave të Specializuara kundër tij dhe presidentit Hashim Thaçi. Zëdhënësi i PDK’së, Avni...
Lajme10 Korrik 2020
BE-ja do të ndërmjetësojë këtë javë në përfundimin e konfliktit të fundit ballkanik midis Kosovës dhe Serbisë. Rezultati është i pasigurt, paralajmëron Daan Everts për mediumin më të madh holandez. Është jashtëzakonisht e rastësishme që...
Lajme30 Qershor 2020
Shoqata e Ish të Burgosurve Politikë të Kosovës përmes një deklarate publike kanë reaguar ndaj publikimit të pazakontë të aktakuzës kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veselit. Kryetari i kësaj...
Lajme29 Qershor 2020
Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rrama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, raporton Front Online. Kryeministri  i Shqipërise, menjëher pas takimit është nisur për në Swiss, ku pritet të darkojë me Thaçin...
Lajme26 Qershor 2020
Presidenti i Shqipërisë,Ilir Meta, komentoi dhe aktakuzën ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veselit, të cilët akuzohen për vrasjen e mbi 100 personave shqiptarë, serbë, romë dhe kundërshtarë politikë. Meta...
Lajme25 Qershor 2020
Ish-luftëtari i UÇK-së, Haxhi Lladrovci thotë se lufta e UÇK-së ishte e drejtë si qiriu dhe e pastër si loti. Lladrovci në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se që i ri...
Lajme25 Qershor 2020
Polici Gëzim Krasniqi është suspenduar sot nga detyra, pasi i njëjti shfaqi në Facebook lumturi për aktakuzat e ngritura nga Prokurori i Gjykatës Speciale, ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ish Kryetarit të Kuvendit,...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Famir Limaj, ka reaguar pas inicimit për aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Limaj në llogarinë e tij në Facebook, e ka vendosur logon e Ushtrisë...
Lajme24 Qershor 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edri Rama, ka reaguar pas aktakuzës që ka ngritur Gjykata Speciale për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, si dhe për kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, raporton Front Online. Rama ka thënë që...
Lajme24 Qershor 2020
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e partisë Socialdemokrate, Shqipe Pantina, ka reaguar pas publikimit të aktakuzës nga Specialja për presidentin e Hashim Thaçi dhe liderin e PDK-së, Kadri Veseli, raporton Front Online. Ajo...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.