Lajme

Edi Rama i tronditur nga aktakuza e Speciales për Thaçin e Veselin, paralajmëron adresim për shqiptarët

Edi Rama i tronditur nga aktakuza e Speciales për Thaçin e Veselin, paralajmëron adresim për shqiptarët
19:27 | 24 Qershor 2020

Kryeministri i Shqipërisë, Edri Rama, ka reaguar pas aktakuzës që ka ngritur Gjykata Speciale për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, si dhe për kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, raporton Front Online.

Rama ka thënë që nuk po mund të i gjej fjalët për këtë rast, teksa ka paralajmëruar një adresim publik për shqiptarët, ditën e nesërme lidhur me këtë ngjarje.

Postimi i plotë i Ramës:

Qëkur e kam marrë lajmin e listës së Tribunalit Special dhe kam lexuar emrat e kriminelëve të supozuar të Luftës Çlirimtare të Kosovës, përpiqem po nuk arrij të formuloj fjalitë e duhura për të shprehur indinjatën time!

Do të shprehem publikisht nesër me një mesazh për të gjithë shqiptarët, por jam e do të jem deri në fund, në krah të të gjithë atyre që luftuan me armë për ta çprangosur Kosovën e burgosur në ferrin e Sllobodan Milosheviçit!

RROFTË KOSOVA dhe sot më shumë se kurrë NDERIM UDHËHEQËSVE TË LUFTËS ÇLIRIMTARE??????

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera