Gjuha:
×
Etiketë: thaçin
Lajme29 Shtator 2020
Nënrkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se publikimi i propozim-aktakuzës për Thaçin dhe Veselin ka qenë dush i ftoftë për Kosovën. Kjo meqenëse sipas tij janë prekur krerët e shtetit. “Kryengritja ka ndodhur në shtëpi,...
Lajme26 Shtator 2020
Hashim Thaçi e ofronte publikisht, në një studio televizive, transkriptin e takimit me ish-kryeministrit Kurti për ta dëshmuar se po e thotë të vërtetën. Por, Zyra e Presidentit nuk i qëndrojnë pas fjalëve të Shefit...
Lajme20 Shtator 2020
Behgjet Pacolli, lideri i AKR’së, e ka lartësuar presidentin kontrovers turk, Rexhep Taip Erdogan. Ka thënë se Shefi i Shtetit turk është një mik dhe alet i madh i Kosovës. I ka lënë merita edhe...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai...
Lajme16 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi njihet si merakli i fotografive. Në një foto të publikuar nga lideri i LVV-së, Albin Kurti, shihet se si ministri Abrashi fotografon të pranishmi në ceremoninë e djeshme të festimit...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan zhvilloi biseda të ndara telefonike me homologët e tij nga Kosova dhe Serbia, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan diskutoi zhvillimet rajonale...
Lajme09 Shtator 2020
Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka realizuar një bisedë-telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Kjo u bë e ditur në një publikim në rrjetin social Twitter, në faqen zyrtare të presidencës turke. Në të...
Lajme23 Gusht 2020
Vendimi i Inspektoratit të Punës për kthimin e Njazi Thaçit në pozitën e kryeshefit të Korporatës Energjetike të Kosovës nuk do të zbatohet deri në një vendim përfundimtar të Gjykatës Themelore të Prishtinës. Kjo Gjykatë...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Nga LSDM njoftojnë se lideri i kësaj partie Zoran Zaev është në konsulta të vazhdueshme me drejtuesit e partive politike që kanë deputetë në Kuvend. “Siç njoftoi dje Zaev, nga sot bisedimet janë duke u...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për raportet e tij me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. “Shumë korrekte i kemi raportet”, është shprehur Haradinaj, gjatë një interviste në RTK, të...
Lajme26 Korrik 2020
Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, është figura e radhës që ka zënë vend të rëndësishem tek rubrika “Njerëz të paharrueshëm” të presidentit, Hashim Thaçi. Thaçi në dy vjetorin e vdekjes së Demaçit, sjellë në...
Lajme24 Korrik 2020
Presidenti Thaçi dhe kryeministri Hoti kanë mbajtur sot një takim, teksa pas të njëjtit janë deklaruar para mediave. Kryeministri Hoti tha se ka informuar presidentin për takimet që ka pasur deri tash. Duke folur për...
Lajme24 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, ka arritur në presidencë, për t`u takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.