×
Etiketë: rama
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme rreth hapjes së një procedure ku mund të licencohet hapja e kazinove në pika të caktuara dhe të një shume të madhe parash. Sipas Ramës kjo nuk...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Nga Vlora kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratave të Sali Berishës, i cili më herët kishte thënë se ai hoqi dorë nga kandidimi në Durrës, pasi mori vesh se atje do të kandidonte edhe Lulzim...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
21 shtatori i vitit të kaluar pati shqetësuar gjithë Shqipërinë. U dëgjuan 25 lëkundje të tokës, të njëpasnjëshme. Si pasojë e këtij tërmeti u ndryshuan jetët e shumë familjeve. Shumë njerëz humbën jetën, të tjerë...
Lajme16 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka hedhur akuza të forta për tradhti kombëtare ndaj kryeministrit aktual Edi Rama dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Ai tha se të dy bashkë janë ideatorë të ndarjes së...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, deputetja e partisë qeverisëse, Dora Bakojanis një prej nënshkrueseve të marrëveshjes detare të 2009, ka theksuar se është e mërzitur që akoma nuk është arritur një marrëveshje për çështjen e...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Greqia dhe Shqipëria kanë vendosur të punojnë së bashku për të zgjidhur me shpejtësi çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në përfundim të një darke pune që kryeministri shqiptar Edi Rama dhe homologu i...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, në rezidencën e këtij të fundit në Marmaris. Rama me anë të një shkrimi në Facebook, tregon se me Erdoganin kanë biseduar për...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pritet të vizitojë Athinën në datën 15 dhe 16 shtator. Lajmi bëhet publik prej qeverisë greke, e cila konfirmoi pjesëmarrjen e zotit Rama në cilësinë e kreut të OSBE në...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen mes Kosovës e Serbisë, nënshkruar në Uashington në praninë e presidentit amerikan Donald Trump, por megjithatë ka shtuar se nuk ka asgjë të re. Sipas tij, ky...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar edhe njëherë për marrëveshjen e djeshme në SHBA mes Kosovës dhe Serbisë. Me anë të një postimi në Facebook, Rama është shprehur se “të komunikosh me armikun nuk...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë që u nënshkruar të premten në Uashington. Kreu i qeverisë uroi homologun Hoti për përparimin e arritur dhe u shpreh se vetëm...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi mes Ramës dhe Metës, për sa u përket diskutimeve mbi datën e zgjedhjeve elektorale. Gazetati Top Channel Muhamed Veliu mëson detaje nga ajo çfarë krye-socialisti Edi Rama ka folur me presidentin Meta...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq deklaroi se as Serbia dhe as presidenti i saj Aleksandar Vuçiq nuk kanë ndërhyrë asnjëherë në çështjet e brendshme të Malit të Zi. Ashtu si kryeministrja Ana Brnabiç, edhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.