Lajme

Ambasadori i BE’së në takim me Veselin: PDK e vetdijshme për rëndësinë e dialogut për rrugën evropiane të Kosovës

Ambasadori i BE’së në takim me Veselin: PDK e vetdijshme për rëndësinë e dialogut për rrugën evropiane të Kosovës
15:19 | 15 Shtator 2020

Ambasadori i BE’së, në Kosovë, Tomas Szunyog ka takuar sot kreun e PDK’së, Kadri Veseli.

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Szunyog ka thënë se në takimin me Veselin e ka pyetur për qëndrimin e PDK’së lidhur me situatën politike në Kosovë, raporton Gazeta Express.

Kryetari i PDK’së i ka konfirmuar diplomatit çek rëndësinë e dialogut për të ardhmën evropiane të Kosovës.
“Në takim me Kadri Veselin sot kam pyetur në lidhje me qëndrimin e PDK’së mbi situatën politike në Kosovë. U pajtuam që Bashkimi Evropian është mundësia e vetme e mundshme për Kosovën. U sigurova se PDK kupton plotësisht rëndësinë e sundimit të ligjit, zhvillimin ekonomik dhe dialogun për një të ardhme evropiane për Kosovën”, ka thënë Szunyog.

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera