×
Etiketë: qenë
Lajme30 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK). Por, vijat e kuqe...
Lajme29 Shtator 2020
Nënrkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se publikimi i propozim-aktakuzës për Thaçin dhe Veselin ka qenë dush i ftoftë për Kosovën. Kjo meqenëse sipas tij janë prekur krerët e shtetit. “Kryengritja ka ndodhur në shtëpi,...
Lajme27 Shtator 2020
Qëndron Kastrati, kryetari i Kamenicës ka folur për aksionin e Karaçevës ku u shkatërruan javë më parë kazinot që gjendeshin në këtë fshat. Ai në REPORTERI/INTERVISTA ka thënë se aksioni në Karaçevë ka qenë sekret...
Lajme26 Shtator 2020
Sot gjatë ditës pjesëtarë të xhandarmërisë serbe janë parë afër territorit të Kosovës. Nga Policia e Kosovës për IndeksOnline kanë konfirmuar se , pjesëtarët e uniformuar të Serbisë, kanë qenë në piken 0 (zero) të...
Lajme25 Shtator 2020
NISMA Socialdemokrate me shqetësim ka ndjekur zhvillimet e sotme në selinë e OVL të UÇK-së dhe shprehë mospajtimin e saj për mënyrën e trajtimit të udhëheqësve të OVL- UÇK-së në selinë e saj. Që nga...
Lajme23 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, i ka ikur përgjegjësisë gjatë raportimit në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e Pandemisë. “Ish ministri Vitia si person përgjegjës gjatë...
Lajme23 Shtator 2020
Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10 përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth 200 milionë euro të tërhiqen nga fondi. Megjithatë, Morina theksoi...
Lajme19 Shtator 2020
Xhelal Sfeçla nga Lëvizja Vetëvendosje, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës në Karaçevë, në të cilën u arrestuan 35 persona, 12 prej të cilëve ishin zyrtarë policorë, si dhe janë sekuestruar aparate të lojërave...
Lajme18 Shtator 2020
Debati në Kuvendin e Kosovës për çështjen e arsimit në Kosovë, ka përplasur edhe deputeten e PDK-së Ganimete Musliu me deputetin e VV-së Shpejtim Bulliqi. Deputetja Musliu kritikoi ish qeverinë Kurti për mbarëvajtjen e procesit...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme17 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, në emisionin DPT te Fidani në T7, i është përgjigjur atyre që i thanë me ironi se ishte valltar. Selmanaj ka thënë se kjo është e vërtetë dhe bën pjesë...
Kronika15 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një vet-aksident ka ndodhur në Gjilan, transmeton Front Online. Sipas policisë. ngasësi kishte qenë nën ndikimin e alkoolit. Njoftimi i Policisë: Gjilan 14.09.2020 - 01:30. Ka ndodhur...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Presidenti i Libanit, Michel Aoun, ka thënë të enjten se një zjarr i madh në portin e Bejrutit mund të ketë qenë “akt i qëllimshëm i sabotimit” apo incident, dhe se ata që kanë përgjegjësi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.