×
Etiketë: haziri
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutf Haziri ka thënë se vija e kuqe LDK-ja i kishte vendosur ndaj PDK-së në zgjedhjet e kaluara, respektivisht ndaj Kadri Veselit, pasi që ai ishte kryetar i koalicionit të kaluar qeverisës....
Lajme29 Shtator 2020
Nënrkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se publikimi i propozim-aktakuzës për Thaçin dhe Veselin ka qenë dush i ftoftë për Kosovën. Kjo meqenëse sipas tij janë prekur krerët e shtetit. “Kryengritja ka ndodhur në shtëpi,...
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për rastet e fundit të arrestimeve në Kosovë nga Gjykata Speciale. Haziri i ftuar në emisionin “Debat” të RTK-së beson se kjo Gjykatë është instanca e fundit që...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për themelimin e Zyrës për Ofrimin e Asistencës për Qytetarët e Luginës së Preshevës. Kjo zyrë do funksionojë në kuadër të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës. Lidhur me këtë...
Lajme26 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në...
Lajme23 Shtator 2020
Ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku po dëshmon para Komisionit hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga Qeveria. Në këtë komision, Sadiku është pyetur edhe rreth rastit të të ndjerit Agon Musliu që...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Sylejmani, me rastin e ndarjes nga jeta të biznesmenit të njohur gjilanas, Shukri Sylejmani. Në telegram, thuhet: “E nderuara familje Sylejmani,...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtori për Shërbime Publike, Naser Korça, ka vizituar sot vendbanimet e brezit kufitar, duke përfunduar vizitën te fermeri Kadri Bajrami, në fshatin Stançiq. Kreu i...
Lajme15 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara nga...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime...
Lajme14 Shtator 2020
Haziri ka komentuar paralajmërimin e Osmanit për nismë të re politike, duke thënë se nuk pret që kryetarja e Kuvendit të ndërrojë ideologjinë dhe se ajo është “pjekur politikisht”. Lutfi Haziri tregon a do t’i...
Lajme14 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, ka mbajtur sot mbledhjen e rregullt dhe në analizimin e gjendjes së përgjithshme, ka bërë të ditur se janë kthyer rezultatet e testimit të mësimdhënësve dhe nga...
Lajme11 Shtator 2020
ryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit të bordit të drejtorëve, ka mbajtur konferencë me gazetarë, ku ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e mbarë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.