×
Etiketë: haziri
Lajme09 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka komentuar sot mocionin që ka iniciuar Lëvizja Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Sipas tij, LVV kishte bashkëpunuar me partinë e Kadri Veselit edhe në vitin 2017-të. Ai thotë...
Lajme09 Shtator 2020
Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri prit në takim bashkëpartiakun e tij, Agim Veliun. Pas këtij takimi do të ketë konferencë për media.
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri në takimin e mbajtur sot me Komitetin e emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, kanë bërë vlerësimin e gjendjes në luftimin e COVID-19 dhe në bazë të statistikave,...
Lajme05 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, në mbledhjen e mbajtur sot, të udhëhequr nga kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë vlerësimin e gjendjes për 24 orët e fundit dhe ka...
Lajme03 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, i është përgjigjur deklaratave të liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj, në lidhje me kufirin me Serbinë. Haradinaj kishte thënë se Haziri po flet për shkëmbim territoresh dhe kishte kërkuar nga...
Lajme02 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin dpt Te Fidani që është koha e mirë për një marrëveshje me Serbinë. Ai po ashtu ka thënë se është në të mirë të shqiptarëve që...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në mbledhjen e bordit të drejtorëve të mbajtur sot ka kërkuar vazhdimin e të gjitha projekteve, por gjithmonë organizimin e punës në kushte pandemie. Ai ka potencuar se...
Lajme02 Shtator 2020
Komiteti Komunal në Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, në mbledhjen e sotme, ka bërë vlerësimin e gjendjes së përgjithshme të shëndetit publik, të cilën e ka udhëhequr kryetari Lutfi Haziri dhe...
Lajme01 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, sërish ka mbrojtur idenë e tij për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbisë, pavarësisht se ideja e tij nuk gjen mbështetjen e subjektit të tij politik. Ai ka thënë...
Lajme01 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka deklaruar se zgjedhja e presidentit të Kosovës do të kalojë nëpër zyrat e partisë së udhëhequr nga Isa Mustafa. Ai në emisionin Imazh në RTK,...
Lajme01 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sërish mbron idenë e tij për  ndryshimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë, edhe pse me këtë nuk pajtohet...
Lajme01 Shtator 2020
Deklaratën e mbrëmshme të Ramush Haradinajt se kryetari i LDK’së Isa Mustafa duhet ta disiplinojë nënkryetarin e partisë, Lufti Hazirin nuk ka dashur ta komentojë ky i fundit. Kryetari i Gjilanit në një përgjigje për...
Lajme29 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, bashkë me drejtorin e Arsimit, Nazim Gagica, kanë përcjellur nga afër testin e maturës i cili është organizuar në kushte pandemie, me mbështetjen e MASH, IKSHPK, Policisë së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.