×
Etiketë: haziri
Lajme28 Gusht 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri nuk e sheh afër arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë. Haziri është shprehur pesimist për arritjen e një marrëveshjeje të shpejtë...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Komunë së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar qytetarët që të jenë të kujdesshëm për ta parandaluar përhapjen e COVID-19, duke thënë se virusi të merr me vete nëse nuk ke kujdes. Këto komente...
Lajme26 Gusht 2020
Në Lidhjen Demokratike të Kosovës thonë se nuk do të diskutojnë për çështjen e presidentit, tash kur AAK’ja veçse e ka propozuar për këtë pozitë Ramush Haradinajn. Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri thotë se për...
Lajme25 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit i ka bërë të gjitha përgatitjet për rikthimin e nxënësve në objektet shkollore, në shtator. Konfirmimi ka ardhur gjatë takimit të të parit të Komunës, Lutfi Haziri, me drejtorët e shkollave fillore...
Lajme24 Gusht 2020
Disa prej liderëve, të cilët janë edhe pjesë e koalicionit qeverisës kanë shprehur ambiciet e tyre për postin e kreut të shtetit, në kohën kur presidentit aktual, Hashim Thaçit i është afruar fundi i mandatit....
Lajme23 Gusht 2020
10 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar këtë të diel në komunën e Gjilanit. Po sot 10 të tjerë janë shëruar. Njoftimi u bë nga kryetari i komunës, Lutfi Haziri. Nëpërmjet një shkrimi në...
Lajme22 Gusht 2020
Nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri është mbajtur mbledhja e vlerësimit ditor e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në këtë takim u bë e ditur se deri tani 750...
Lajme19 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës vendosi ta nderojë Beau Biden, birin e ndjerë të kandidatit presidencial të SHBA-së Joe Biden, duke e pagëzuar një pjesë të rrugës Gjilan- Ferizaj me emrin e tij. Beau Biden, i cili...
Lajme18 Gusht 2020
Nënkryetari i LDK-së që është njëkohësisht edhe kryetar i Gjilanit, Lutfi Haziri ka folur për debatin që lidhet me zgjedhjen e presidentit të ri. Haziri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka...
Lajme17 Gusht 2020
Nënkryetari i LDK-së, njëherit kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ëhstë deklaruar edhe njëherë rreth çështjes së kufirit Kosovë-Serbi. Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Haziri ka thënë se Ristovci duhet...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se 27 qytetarë janë shëruar plotësisht nga COVID-19, derisa ka konfirmuar se janë vetëm 6 raste të reja pozitive. “Ky është një lajm shpresëdhënës. Kemi 27...
Lajme16 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për parandalimin e përhapjes së virusit, ka mbajtur sot një mbledhje nën udhëheqjen e kryetarit Lutfi Haziri, për vlerësimin e situatës pas 15 rasteve të reja pozitive me COVID-19. Pas takimit, Haziri...
Lajme14 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në një konferencë për medie të mbajtur sot është shprehur se janë të gatshëm që të filloj procesi mësimorë në shkolla që nga shtatori. Ai ka thënë se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.