Lajme

Haziri këmbëngul: Rostovci, kufiri mes Kosovës dhe Serbisë

Haziri këmbëngul: Rostovci, kufiri mes Kosovës dhe Serbisë
23:28 | 17 Gusht 2020

Nënkryetari i LDK-së, njëherit kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ëhstë deklaruar edhe njëherë rreth çështjes së kufirit Kosovë-Serbi.

Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Haziri ka thënë se Ristovci duhet të jetë kufiri mes Kosovës e Serbisë.

“Javën e kaluar Karaçeva e Epërme, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic’i me 17 katunde…Zhurmë, popullizëm e fjalamani. #2Shtator përnime fillon! Mos përçoni frikë, por silluni si burrështetas. #Ristovci, kufiri mes Kosovës e Serbisë, në Juglindje të Kosovës!”, ka shkruar Haziri.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera