×
Etiketë: këshilli
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij. “Për...
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Lifestyle15 Shtator 2020
Shumica e atletëve, veçanërisht vrapuesit, përballen me një pickim të pakëndshëm të syve në një moment si rezultat i djersës që rrjedh nga balli i tyre. Nëse e keni provuar këtë, ju me siguri keni...
Kronika11 Shtator 2020
Rrahim Hashimi thotë është liruar nga të gjitha akuzat për rastin “Afera e fajdeve”. Hashimi që u bë i njohur nga përgjimet, ku ishte impikuar në mashtrim, ryshfet, thotë se është shpallur i pafajshëm, “Pas...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Këshilli organizativ i protestave kundër shtrenjtimit të rrymës kërkon takim me deputetët e Maqedonisë për të ju prezantuar kërkesat me 4 pika që lidhen ngushtë me punën e deputetëve, si të zgjedhurit e popullit, përcjell...
Lajme03 Shtator 2020
Këshilli i prindërve të Kamenicës, ka mbajtur protestë para objektit të Ministrisë së Arsimit në Prishtinë, duke kundërshtuar mbylljen e disa shkollave në këtë komunë. Këto shkolla janë mbyllur në kuadër të reformave që ka...
Lajme24 Gusht 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi shprehet i bindur se politika nuk duhet të ndërhyjë në drejtësi dhe as drejtësia në politikë. Në një reagim të tij bërë në llogarinë e tij në facebook, thotë se...
Lajme19 Gusht 2020
Kandidati për rektor në Universitetin e Prishtinës, Faton Berisha pasi përfundoi intervistimin nga Këshilli Drejtues u shpreh optimist se ai do të jetë në krye të UP-së. I pyetur nga KosovaPress se a mund të...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka refuzuar një rezolutë të përkrahur nga Shtetet e Bashkuara për zgjatjen e embargos së armëve ndaj Iranit, afati i së cilës mbaron në tetor. Ky refuzim...
Lajme14 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka thënë se është duke kompletuar informacionet rreth ngjarjes së fundit në Karaçevë dhe pastaj do të raportojë para deputetëve në Komisionin për Siguri apo edhe në seancë....
Lajme09 Gusht 2020
Komisioni e dha dritën jeshile para dy vjetëve. Tani edhe  Parlamenti Evropian i thotë po liberalizimit të vizave. Por, përgjigjet pozitive të këtyre institucioneve të BE-së nuk kanë mjaftuar. Kosovarët, akoma, nuk po mund të...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Flamuri kombëtar do të valojë në Luginë. Kështu i është përgjigjur kryetari i Keshillit Nacional të Shqiptarë, Ragmi Mustafa, Policisë Serbe e cila i kërkoi kryetarit të veteranëve të UÇPMB-së ta largojë flamurin kombëtarë i...
Lajme24 Korrik 2020
Nën kryesimin e ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, është konstituuar Këshilli i ri Ekonomik-Social i Kosovës (KES), ku dhe janë prezantuar edhe anëtarët e rinj të Këshillit. Në takimin e sotëm konstituiv...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.