×
Etiketë: vijat
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutf Haziri ka thënë se vija e kuqe LDK-ja i kishte vendosur ndaj PDK-së në zgjedhjet e kaluara, respektivisht ndaj Kadri Veselit, pasi që ai ishte kryetar i koalicionit të kaluar qeverisës....
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij. “Për...
Lajme28 Shtator 2020
Shenjat e dukshme të Gjykatës Speciale, e cila realizoi arrestimet e para javën e kaluar në Prishtinë, ka bërë që partneri kryesor në Qeveri- Lidhja Demokratike edhe zyrtarisht t’i heqë vijat e kuqe për të...
Lajme27 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj PDK-së, sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në secilin mandat që...
Lajme26 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në...
Lajme26 Shtator 2020
Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK). I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa,...
Lajme28 Gusht 2020
PDK është opozitë konstruktive në tema e çështje të mëdha e të rëndësishme për vendin. Kështu ka deklaruar Sejdi Hoxha deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK-së, në RTK. Tutje ai shtoi se...
Lajme27 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje po thonë se kanë ende vija të kuqe për PDK’në e Kadri Veselit, ani pse këtij subjekti tashmë ia kanë kërkuar votat për mocionin që mund ta çojë në shtëpi Qeverinë Hoti. Anëtarja...
Lajme20 Gusht 2020
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka folur për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë të iniciuar nga partia e saj. Nagavci ka thënë se ftesa ndaj Partisë Demokratike të Kosovës për...
Lajme19 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit njofton se transportuesit publik të udhëtarëve kanë ndërprerë protestën dhe kanë filluar punën, duke ofruar shërbime për qytetarët e Gjilanit me rrethinë në të gjitha vijat që ishin pezulluar më parë. Drejtoresha...
Lajme18 Gusht 2020
Partia Demokratike e Kosovës, iniciativës së Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti, i është përgjigjur me disa pyetje në formë sqarimi, për të cilat nuk ka marrë përgjigje. Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha, në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.