×
Etiketë: isa
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij. “Për...
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Lajme26 Shtator 2020
Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK). I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa,...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kryetari i LDK’së, Isa Mustafa i ka bërë të ditur atij se do të dilte nga koalicioni para se ai të shkarkonte ministrin e Punëve të Brendshme,...
Lajme21 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka përkujtuar sot Kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së tij. Ai ka thënë se Krasniqi ishte personalist i vecantë, intelektual dhe atdhetar i shquar. ” Kolonel...
Lajme17 Shtator 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deputetit të PDK’së, Enver Hoxhaj dhe deklaratave që ky i fundit i dha sot në Kuvend të Kosovës për Asociacionin Mustafa ka thënë se Hoxhaj është duke...
Lajme16 Shtator 2020
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa shprehet se, ende ka disa dyshime mbi idenë e mini-schengen që i ka shprehur dhe më herët dhe që kanë të bëjnë me krijimin e një mini-Jugosllavie dhe rritje të...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë një dedikim për nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Mustafa ndër të tjera përmend mbesën e tij Ninën,...
Lajme13 Shtator 2020
Kreu i LDK’së Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen dhe bashkëpunëtorët e Isak Mustafës, i cili vdiq sot. I ndjeri ishte profesor në Universitetin e Prishtinës dhe mësimdhënës i Isa Mustafës. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook,...
Lajme12 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se po i ndjek reagimet që po bëhen kohëve të fundit nga Lëvizja “Vetëvendosje” dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq. Shkrimi i tij: “A po dinë çfarë po thonë?!...
Kronika11 Shtator 2020
I akuzuari për vrasjen e Isa Sejdiut brenda Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), Valon Iberdemaj ka pranuar dy nga veprat penale për çka ishte i akuzuar nga Prokuroria e Prishtinës dy vite më parë. Iberdemaj...
Lajme10 Shtator 2020
Kusari ka komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK, teksa ka thënë se ajo është përjashtuar nga të vjetërit në parti që më shumë kanë bashkëpunim me PDK’në se sa me deputetët e rinj brenda...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i AAK-së, Bekë, Berisha, ka treguar sot se Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj më 4 shtator kishte marrë telefonatë nga i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Ai ka thënë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.