×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti thotë se Isa Mustafa i bëri të ditur se do të dilte nga koalicioni para se të shkarkohej Veliu

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kryetari i LDK’së, Isa Mustafa i ka bërë të ditur atij se do të dilte nga koalicioni para se ai të shkarkonte ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliu.

  “Ishte letra që më dërgoi kryetari i LDK’së i cili më thoshte që posa të mbaroj puna e virusit do të dilnin nga koalicioni pasi nuk e duronin presionin. Ishin disa punë për të cilat më herët ishim dakorduar sikur reciprociteti. Më ka dërguar letrën me datën 16 mars në ora 12 të paraditës”, thotë ai.

  Ai tregon edhe se takimin me presidentin Hashim Thaci e kishte kërkuar vetë ai.

  “U takuam pasi në tryeza ndërkombëtare flisnim ndryshe. Në paraqitjet tona nuk ishim të sinkronizuar në një tryezë në Berlin nuk ishim të koordinuar. Takimi ndodhi me iniciativën time në atë takim desha të dijë cilat ishin vijat tona të përbashkëta në politikën e jashtme në mënyrë që të dakordoheshim”, shtoi ai në KTV, transmeton Front Online.

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se sot ajri në kryeqytetin tonë nuk është i shëndetshëm, dhe u...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po thotë se në dialog duhet të shkohet vetëm në nivel politik, dhe jo të...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për...
  Të tjera
  Sport01 Mars 2024
  Arda Guler nuk pritet të rrisë rolin e tij në Real Madrid në sezonin e ardhshëm. Reprezentuesi turk ka përjetuar një fillim...
  Lajme01 Mars 2024
  Deputetët opozitarë  e kanë quajtur gabim të rëndë mospjesëmarrjen e kryeministrit në këtë Samitin rajonal që u mbajt në Tiranë, ndërkaq kërkojnë...
  Lajme01 Mars 2024
  Sekretari Organizativ në PSD, Nol Nushi ka deklaruar se këtë vit nuk do të ketë zgjedhje në Kosovë. Sipas Nushit, zgjedhje të...
  Lajme01 Mars 2024
  Koordinatorja e Departamentit për Mbrojtje dhe Siguri Kombëtare në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Besa Kabashi-Ramaj, mban konferencë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Alexei Navalny do të varroset të premten në Moskë, mes masave të rrepta sigurie, dy javë pas vdekjes së tij të papritur...
  Lajme01 Mars 2024
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në bashkëpunim me Forumin Intelektual - Evropa 2023, organizojnë sot tryezën me temë “Gjendja e Arsimit në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.