×
Etiketë: bëri
Lajme25 Shtator 2020
Tomë Gashi, avokati i OVL UÇK-së, ka folur për bastisjen e zyrës dhe arrestimet e pjesëtarëve të kësaj organizate që janë bërë sot nga Gjykata Speciale. Gashi ka thënë se ata janë në zyre të...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Qyteti brazilian i Manaus, i cili u shkatërrua nga pandemia e Coronavirusit, mund të ketë pasur aq shumë të infektuar sa që popullsia e tij tani përfiton nga “imuniteti i tufës”, sipas një studimi preliminar....
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (Asambleja e Përgjithshme e KB) se Beogradi beson se me dialog do të jetë në gjendje të arrijë një zgjidhje...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kryetari i LDK’së, Isa Mustafa i ka bërë të ditur atij se do të dilte nga koalicioni para se ai të shkarkonte ministrin e Punëve të Brendshme,...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ndau medaljen e “Urdhrit të Lirisë”, për presidentin amerikan, Donald Trump, e me këtë rast ka reaguar djali i këtij të fundit, Donald Trump...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Këshillit për mbrojtjen e të drejtave të veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, ka thënë se në Kosovë e kanë kryer punën gjykatat ndërkombëtare. Qeriqi në RTV Dukagjini ka thënë se është turp për Gjykatën...
Lajme09 Shtator 2020
Faqja zyrtare e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë në lidhje me marrëveshjen në mes të Kosovës dhe Serbisë që u nënshkrua në prani të Presidentit Donald Trump. Qeveria amerikane e ka quajtur këtë...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Benadryl është një medikament pa recetë që trajton alergjitë dhe ftohjen. Por sipas ekspertëve, konsumimi në sasi të mëdha mund të çojë deri në vdekje. Një ekspert për mediat në Oklahoma tha se adoleshentët mendojnë...
Lajme04 Shtator 2020
Deputeti dhe anëtari i kryesisë së Parisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka thënë se “Çfarë është dashur të përmbyllej me një marrëveshje valide dhe gjithëpërfshirëse për njohje reciproke në mes Kosovës dhe Serbisë,...
Lajme01 Shtator 2020
Deklaratën e mbrëmshme të Ramush Haradinajt se kryetari i LDK’së Isa Mustafa duhet ta disiplinojë nënkryetarin e partisë, Lufti Hazirin nuk ka dashur ta komentojë ky i fundit. Kryetari i Gjilanit në një përgjigje për...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Ish eprori i Sigurimit Shtetëror (Drzavna Bezbednost) të Serbisë kishte ofruar dëshmi se rastin e vrasjes së 6 të rinjve në kafenenë ‘Panda’ në Pejë në vitin 1998 e kishte urdhëruar DB serbe, me urdhër...
Front TV23 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, është përplasur ashpër me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. Ajo ka numëruar shumë prej dështimeve të Qeverisë Kurti. Haradinaj-Stublla ka thënë se Qeveria Kurti ka dëmtuar në...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Aviatori amerikan Wiley Post, më 22 korrik të vitit 1933, përmbushi fluturimin e parë i vetëm rreth botës. Fluturimi në avionin me një motor mbuloi një itinerar prej 25 mijë kilometrash dhe zgjati 7 ditë,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.