×
Etiketë: Koalicioni
Lajme23 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës Besnik Tahiri ka folur rreth pozicionimit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në koalicionin qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ai në Prime Time në Kanal10 ka thënë se AAK-ja...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kryetari i LDK’së, Isa Mustafa i ka bërë të ditur atij se do të dilte nga koalicioni para se ai të shkarkonte ministrin e Punëve të Brendshme,...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Koalicioni ushtarak i udhëhequr nga Arabia Saudite ka nisur sulme ajrore në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës në dy lokacione të kryeqytetit të Jemenit, Sana, që kontrollohet nga lëvizja Houthi, bëri të...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Bartësi i listës “E bardha në të Zezë”, Dritan Abazovic në një intervistë për revistën javore në Serbi NIN ka thënë se është e pamundur të futet në kokat dhe zemrat e njerëzve dhe të...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur për të ardhmen e koalicionit qeverisës që ai udhëheq, pas paralajmërimeve se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është afër ndarjes nga partnerët. Hoti  tha se nuk pret që...
Lajme09 Shtator 2020
Blerim Kuçi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se kjo parti po kërkon më shumë transparencë për procesin e dialogut në Serbinë. Sipas tij e rrugës do të ishte që në këtë proces...
Lajme08 Shtator 2020
AAK-ja e ka paralajmëruar kryeministrin Avdullah Hoti edhe më parë se mund të dal nga koalicioni qeverisës në rast se nuk përfillen kërkesat e tyre. Këtë e ka përsëritur deputeti Gazmend Syla duke thënë se...
Front TV08 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot është mbledhur në selinë e kësaj partie, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, përfshirë këtu edhe mundësinë për dalje nga koalicioni qeverisë, raporton Front Online....
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i AAK’së, Bekë Berisha i tha Gazetës Express se partia e tij janë duke mbajtur mbledhje të kryesisë dhe në shqyrtim ndër të tjera është edhe pozita e AAK’së në qeverinë Hoti. Mbrëmë kryetari...
Lajme20 Gusht 2020
Kriza ndërmjet partive të koalicionit qeverisë LDK – AAK- Nisma tashmë ka marrë udhë.Krejt kjo ka nisur kur kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës tash e disa javë ka lëshuar akuza të rënda ndaj...
Lajme19 Gusht 2020
Të enjten pasdite udhëheqësit e partive të koalicionit qeverisës në Kosovë do të mblidhen për të diskutuar funksionimin e tij pas lëkundjeve të kohëve të fundit që pasuan rifillimin e bisedimeve me Serbinë, të ndërmjetësuara...
Lajme12 Gusht 2020
Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është duke zhvilluar mbledhjen e saj, të thirrur nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë takim pritet të diskutohen disa nga temat aktuale në vend, siç...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.